reklamı kapat

POPÜLER

FJ Cruiser’ın genleri geri dönüyor! Toyota FT-AC’den beklenen sevindirici haber geldi

Geçtiğimiz yılın son dönemleri içerisinde tanıtılan Toyota FT-AC, FJ Cruiser felsefesinin dönüşü için temel faktör olarak değerlendirilecek.

Toyota’nın karşımıza çıkarttığı Crossover/SUV modelleri üzerinde yaptığımız değerlendirmelerde FJ Cruiser‘a olan özlem ve beklentilerden bahsetmeden de geçemiyoruz. Son dönemlerde karşımıza çıkarttığı her konseptte meraklıların da içerisinde bir “Acaba?” sorusu yaratan markanın, son projesiyle Kasım 2017’de düzenlenen Los Angeles Otomobil Fuarı’nda tanışmıştık. FT-AC adıyla karşımıza dijital bir modelleme çıkartan Toyota, özlediğimiz felsefesini halen içerisinde taşıdığını bir kez daha kanıtlamıştı. Tamamen tasarım odaklı olarak geliştirilen bu proje için o dönem üzerinde durduğumuz “talep ve geri dönüş” etmeni görünüşe göre işe yaradı. İlk ağızdan yapılan açıklamayla resmen üretim konusunda değerlendirme sürecine alındığını öğrendiğimiz FT-AC konsepti, yakın zamanda somut adımlarla karşımıza çıkabilir!

“Çok olumlu geri dönüşler aldık”

Toyota Genel Müdürü Jack Hollis‘in yaptığı açıklamalar doğrultusunda ilk bilgilerini aldığımız üretim değerlendirilmesinin umut vadedici olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Açıklamalarında FT-AC konseoptinin FJ Cruiser ile sürekli kıyaslandığını belirten Hollis; “FJ Cruiser bizim çok başarılı ve olumlu geri dönüşler aldığımız bir projeydi. Üretimden kaldırılmasının ardından son iki yıldır benzer bir karakter arayışı içerisindeydik. FT-AC aradığımız bu benzerlikleri taşıyor.” diyerek aslında bir anlamda kullanıcıların seslerine uzun bir süredir kulak verdiklerini ima etti. Ortaya çıkarılacak yeni modelde bu karakterin yanı sıra son jenerasyon hibrit teknolojisinin kullanılacağı da söylenirken, bazı parçaların ne şekilde seri üretime aktarılacağı ise merak ediliyor. Dört tekerlekten çekişli altyapısı tork iletim teknolojisiyle kombin edilen FT-AC’de kullanılan kızılötesi kamera ve ışıklandırmalar seri üretime aktarma sürecindeki soru işaretlerinden bazıları. Şimdilik tanıtımıyla ilgili herhangi bir tarihin paylaşılmadığı modelle ilgili 2018 içerisinde hareketli günler yaşayabiliriz. Gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilir, Toyota’nın bu hamlesiyle ilgili düşüncelerinizi bizlerle yorum olarak paylaşabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR