reklamı kapat

POPÜLER

Benzin ve motorin

Motorin fiyatlarında sürücüleri üzecek gelişme

Değişen kur oranlarının ve dünyada artan petrol fiyatlarının ardından Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası’ndan motorin fiyatlarına dair beklenen açıklama geldi.

Motorin fiyatı 07 Nisan 2019 gününden itibaren 13 kuruş artış gösteriyor. Değişim gösteren kur ve brent petrol fiyatlarından meydana gelen dünya genelindeki artış, bu zammın nedeni olarak gösteriliyor. Son günlerde akaryakıt fiyatlarına gelen art arda zamlar sürücüler tarafından üzüntü ile karşılandı. Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz hafta benzine de 19 kuruşluk bir zam gelmiş ve pompaya yansımıştı. Zam ile birlikte motorin fiyatları Ankara’da 6,36 TL’den 6,49 TL’ye, Antalya’da 6,51 TL’den 6,64 TL’ye, Bursa’da 6,34 TL’den 6,47 TL’ye, İstanbul’da 6,33 TL’den 6,46 TL’ye, İzmir’de ise 6,35 TL’den 6,48 TL’ye yükselecek. Fiyatların artması ile birlikte geçtiğimiz ay yaşanan yeni bir durum da tekrar gündeme geldi. Motorin fiyatları benzin fiyatını yine mi geçecek? Bekleyip göreceğiz..

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Eşel Mobil Sistemi nedir? Motorin zammı için kullanılacak mı?

Eşel Mobil Sistemi akaryakıt fiyatlarının artışına karşı 17 Mayıs 2018’de  başlayan bir sistemdir. Amacı gelen zamlar karşısında kullanıcıları korumaktır. Herhangi bir zam geldiğinde zam oranında ÖTV miktarından düşüş sağlanır. Böylece gelen zamlar kullanıcılara yansımaz. Sistem akaryakıtlar için 8 Ocak’ta sona ermişti. Ancak gelen son zammın pompa fiyatlarına yansıyarak artış göstereceğini hatırlatalım.

İlginizi çekebilir

Mercedes-Benz B-Class (2019) tanıtım videosu