reklamı kapat

POPÜLER

Benzin motorin lpg zam

Motorin için 1 lira 27 kuruş zam gerçekleştirildi

Sabah saatlerinde bilgisi gelen artış üzücü şekilde yapıldı ve motorin için 1 lira 27 kuruş zam geldi zam gerçekleştirildi. Artışlar sürüyor.

Gece yarısından sonra geçerli olacak fiyat artışı pompa fiyatlarına da yansıyacak. Zam sonrasında İstanbul’da motorin litre fiyatı 29,17 liraya yükselecek. Güncel akaryakıt pompa fiyatlarına göre benzinin litresi ise İstanbul’da ortalama 27,50 liradan satılıyor. Bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan “Benzin ve motorin fiyatları rahatsız edecek düzeydedir” açıklamasını yapmıştı.

Bundan önce de büyük bir zam yapılmıştı ve 11 Haziran Cumartesi gününden itibaren geçerli olan artışla birlikte benzinin litre fiyatı üç büyük şehir olan İstanbul’da yaklaşık 28,41 TL’ye, Ankara’da 28,52 TL’ye, İzmir’de ise 28,53 TL’ye yükselmişti.

Bu arada benzin yanında geçtiğimiz hafta elektrikli otomobil şarj ücretlerine de zam gelmişti. O konuda gelin son noktayı hemen aşağıdaki haberimizde görebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Benzin / motorin fiyatları çok arttığı için bir elektrikli otomobil düşünüyorsanız, o konuda da güzel bir haber veremiyoruz. Aşağıda görebileceğiniz üzere Türkiye’de şu an 730 bin TL altına sıfır bir elektrikli otomobil bulunmuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Benzin ve motorin artışlarından çok bu ilginizi çekebilir: Sony’nin yeni konsept elektrikli otomobil ile tanışın