reklamı kapat

POPÜLER

Motorola RAZR

Motorola RAZR efsanesinin yenisi için heyecanlandıran haber

Lenovo çatısı altında olan Motorola firmasının en efsane telefonu RAZR için dikkat çeken yeni bir haber ortaya çıktı. Telefon gerçekten yeni döneme dahil olacak gibi duruyor.

Zamanına göre inanılmaz ince gövdesi ve kapaklı tasarımıyla bir döneme damgasını vuran Motorola RAZR, halen büyük bir neslin hafızasında yer ediniyor. İşte bu model gelen bilgilere göre yeni nesil bir katlanabilir akıllı telefon yapısında karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Daha önce de duyduğumuz bu gelişme, bu sefer direkt olarak The Wall Street Journal’ın sağlam kaynaklarından geliyor. Ancak burada üzücü ve çok da sürpriz olmayan bir detay bulunuyor. Çünkü yeni nesil katlanabilir akıllı telefon Motorola RAZR, tam 1.500 dolar fiyat etiketiyle satılacak deniyor. Bu gerçekten yüksek görünürken, modelin başta sadece Verizon tarafından Amerika’da satılacağı da gelen bilgiler arasında yer alıyor. Katlanabilir yapısı için geçmiş dönemde patentleri alınan telefon, oldukça merak uyandırıyor. Konu hakkında MWC 2018’de konuşan Lenovo CEO’su Yang Yuanqing, “yeni teknolojiyle, özellikle katlanabilir ekranlarla, akıllı telefon tasarımımızda giderek daha fazla yenilik göreceksiniz. Umarım, az önce tarif ettiğiniz şey (Moto RAZR markasına atıfta bulunularak) çok yakında geliştirilecek veya gerçekleşecektir.” açıklamasını yapıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Katlanabilir akıllı telefon denildiği zaman akla Samsung Galaxy Fold geliyor

Hatırlamak adına Infinity Flex adı verilen bir ekran teknolojisi üzerine kurulan Samsung Galaxy Fold, bünyesinde 7,3 inç ve 4,6 inç iki adet ekran taşıyor. Modelin içerisinde yer alan esas katlanan 7,3 inç ekran, 1536×2152 piksel çözünürlük ve 420 ppi değerini sunuyor. 4,6 inç 21:9 ekranın ise 840×1960 piksel çözünürlüğe ve yine 420 ppi değerine sahip olduğu biliniyor. Tam 1.900 – 2.500 dolar aralığında satılacak telefonun, arkasında üçlü kamera sistemi yer alıyor. Katlanabilir telefonun pil kapasitesi de sık sık gündeme geliyor. Bazı kaynaklar 6.200 mAh (2 x 3.100 mAh), bazı kaynaklar ise 4.400 mAh (2 x 2.200 mAh) pilden bahsediyor.

İlginizi Çekebilir

Bu da Xiaomi’nin katlanabilir akıllı telefonu