reklamı kapat

POPÜLER

Müşteri sadakatinde Samsung, müşteri memnuniyetinde Apple lider [Anket]

Müşteri memnuniyeti şüphesiz firmaların dikkat etmesi gereken en önemli konulardan biri. Müşteri, kullanıcı deneyimi sırasında ne kadar mutlu kılınırsa, yine aynı markayı tercih etme şansı o denli fazla olur. Böylece müşteri sadakati de sağlanmış olur. Her alanda olduğu gibi teknoloji dünyasında da bu basit denklem geçerli. Düzenlenen son ankete göre ise bu denklemi en iyi kuran teknoloji firması Samsung.

Ünlü online anket portalı SurveyMonkey, müşterilerini en çok memnun eden firmaları ve müşterilerin en çok sadık kaldığı firmaları araştırmak üzere bir anket düzenledi. Ankete göre Samsung müşteri sadakati konusunda 35 puan alırken, Apple 28 puan elde etti. Bu konudaki endüstri kriterinin 19 puan olduğunu düşünürsek, iki firmanın da başarılı olduğunu söyleyebiliriz.

Anketin diğer konusu müşteri memnuniyetinde ise Apple’ın Samsung’a olan üstünlüğü göze çarpıyor. Apple müşterilerinin yüzde 41’ini memnun etmeyi başarırken, Samsung’un elde ettiği oran yüzde 25. Ancak iki firmanın da endüstri kriteri olan yüzde 75’in altında kalarak bu alanda başarısız bir performans sergilemesi düşündürü. Siz de hangi firmadan daha çok memnun olduğunuzu belirtmek için aşağıdaki anketimize katılabilirsiniz.

Print

Hangi markadan daha çok memnunsunuz?

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Müşteri sadakatinde Samsung, müşteri memnuniyetinde Apple lider [Anket]” için 2 cevap

  1. cin dedi ki:

    Apple mağazalarındaki yaşadığım sorunlar yüzünden onca mail atmama aramama rağmen hiç bir geri dönüş yapmayan saçma sapan paragöz bir firma olduğunu anladığım günden beridir almayı planladığımı bütün herşeyden vazgeçtim. Apple bu kafada gittikçe bir yerden sonra sağlam tökezleyecek..

  2. Oğuzhan Karaot dedi ki:

    Apple Care ile henüz tanışmadınız anlaşılan 🙂 0216 282 15 11’den her türlü cihaz hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Üstelik aldığınız cihazların 90 günlük telefon destek hizmetini de yine bu numaradan alabilirsiniz.