reklamı kapat

POPÜLER

Samsung müşteri memnuniyetinde Apple’ı geride bıraktı

Yıllardır müşteri memnuniyeti konusunda zirveyi kimseye kaptırmayan Apple, liderlik tahtını Amerika’da Samsung’a devretti.

Yayınlanan rapora göre müşteri memnuniyeti listesinde geçtiğimiz yıla göre yüzde 6’lık bir gelişme yaşayan Samsung, akıllı telefon üreticileri arasında zirvedeki yerini aldı. Apple ise 2013 yılına göre -2,5’lik bir gerileme ile 2. sıraya düştü. Böylece Samsung yüzde 81’e yükselirken, Apple yüzde 79 müşteri memnuniyetiyle bir sıra gerilemiş oldu.

Nokia yüzde 77 müşteri memnuniyetiyle sırasını Motorola ile paylaşırken, kendisini yüzde 75 ile HTC ve yüzde 74 ile Blackberry takip etti. LG yüzde 71 müşteri memnuniyetiyle akıllı telefon devleri arasında son sırada kaldı ve geri kalan telefonlar da 71’lik yüzdeyi kendi aralarında paylaştı.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Samsung müşteri memnuniyetinde Apple’ı geride bıraktı” için 2 cevap

  1. PSDN915 dedi ki:

    Yalanın tillahı. Galaxy Camera, Galaxy S2 ve Galaxy S4 mini kullandım ve işlemlerde kasmalar ve kilitlenmeler insanı sinir ediyor. Hele garanti olayından bahsetmiyorum bile. Son 2 Yıldır Apple ürünleri kullanmaya başladım ve şuan telefon, tablet, bilgisayar ve müzik çalarına kadar kullanıyorum. Apple bu konuda özellikle ürünlerin ayrı ayrı ürün odaklı değil de Kullanıcı odaklı olması(Örn; hiç bir yazılım yüklemeden iMac yada iPod’dan telefonuma gelen çağrı ve smsleri yönetebilmek, tüm ürünlerden tek bir takvim, tek bir kişi listesi, aile paylaşımı vs.) muhteşem birşey.

  2. wad dedi ki:

    haber Türkçe ama sen hangi dilde okudun da anlamadın merak ettim