reklamı kapat

POPÜLER

NASA, uzaylılarla nasıl iletişim kurulacağını anlatan ücretsiz bir e-kitap yayınladı

Archaeology, Anthropology and Interstellar Communication (Arkeoloji, Antropoloji ve Yıldızlararası İletişim) adında ve editörlüğünü NASA‘nın SETI projesi için Yıldızlarası Mesaj Oluşturma’dan sorumlu ismi Douglas Vakoch’un yaptığı kitap insanları “günün birinde gerçekleşebilecek dünya dışı bir uygarlıkla temasa” hazırlıyor.

Bu bağlamda, “çağdaş arkeoloji ve antropolojinin merkezindeki meseleler” üzerine eğilen kitap “uzaylıların var olduğu gerçekten bilinseydi insanlık nasıl bir değişime uğrardı?” sorusunun da yanıtlarını vermeye çalışıyor. 16 bölümden oluşan kitap son derece ilgi çekici konu başlıklarını içeriyor:

Dünya Adına Konuşmak: Derin Uzay ve Zaman Boyunca Kültürel Değerleri Yansıtmak; Okumayı Öğrenmek: Arkeolojik ve Antropolojik Açılardan Yıldızlararası Mesajın Şifresinin Çözülmesi; ve Varsayımlarımızın Aynaları: Bir Neandherthal’den Alınacak Dersler.

Henüz bir dünyadışı uygarlığın varlığına tanık olmasak bile, söz konusu kitabı okumak kendi uygarlığımızı yeniden ve çok daha anlamlı bir şekilde değerlendirmemize yardımcı olabilir.

Kitabı PDF formatıyla olduğu gibi, EPUB ve MOBI formatlarıyla da indirebilirsiniz.

YORUMLAR