reklamı kapat

POPÜLER

National Geographic fotoğraf yarışmasından nefes kesen kareler

Dünyanın dört bir yanından gelen nefes kesici karelerin bir araya toplandığı National Geographic Seyahat Fotoğrafları Yarışması gelip çattı. Başvurular hala devam ediyor ancak şimdiden etkileyici kareler bir araya gelmiş durumda.

Her yıl yüzlerce başvurunun yapıldığı National Geographic Seyahat Fotoğrafları Yarışması bu yıl da kaideyi bozmuyor ve etkileyici karelerle karşımıza çıkan fotoğrafçılar sayesinde bilindik yerleri bilinmedik şekilde sunuyor. New York’tan Japonya’ya kadar uzanan bu yolculukta öne çıkan kareler ise adeta masal kitaplarından fırlamış gibi. 27 Mayıs‘a kadar başvuruları kabul eden yarışma için siz de geç kalmış sayılmazsınız.

Birinciliği alan fotoğrafçıya Kanada’da yedi günlük Kutup Ayı Turu hediyesiyle birlikte tabii 2016 National Geographic Seyahat Fotoğrafçısı unvanı veriliyor. Bunun dışında doğa, şehir ve insanlar olarak üç farklı kategoriye ayrılan yarışmada her kategoriden en iyi üç fotoğraf seçilecek. Kategorilerde birinciye Sony a6300 fotoğraf makinesi, ikinciye The Art of Travel Photography DVD’si üçüncüye ise National Geographic’in Destinations of a Lifetime kitabı hediye edilecek. Tüm kazananlar aynı zamanda National Geographic Traveler dergisinden de abonelik kazanıyor. Yarışma için gönderilen tüm fotoğraflara buradan ulaşabilir, öne çıkan kareleri ise haberin girişindeki galeriden görüntüleyebilirsiniz.