reklamı kapat

POPÜLER

Need for Speed incelemesi

Kaçıncı kez başa sardığını artık unuttuğumuz Need for Speed serisi, yeniden takılarından kurtulup kendisine temiz bir sayfa açıyor. Yapısal olarak “Underground” serisine benzerliği ile dikkat çeken bu seneki Need for Speed, Tomb Raider’a yarayan yeni başlangıçtan pek de istediği sonucu alamıyor

Açık konuşmak gerekirse Need for Speed ismi Criterion Games’in eline geçtiğinde çok ümitlenmiştik. Burnuot serisi ile harikalar yaratmış olan bu firmanın Need for Speed ile neler yapabileceğini tahmin bile edemiyorduk zira. Kendileri de bu beklentileri boşa çıkarmadı. Gerek Hot Pursuit, gerekse de Most Wanted ile hiç de fena olmayan bir kalite ortaya çıkardılar (Rivals da kötü sayılmazdı hani). Ancak seri şimdi başka bir firmanın, İsveç ve İngiltere merkezli Ghost Games’in ellerinde.

Tabii bu tam anlamıyla bir ayrılık sayılmaz çünkü Criterion ekibinin yüzde 80’i Ghost Games bünyesine geçmiş durumda. Kısacası olaya hakim isimlerin bu oyun üzerinde çalışmış olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Tanıtım videoları da bunu kanıtlar nitelikteydi. Need for Speed, sadece o videolar sebebiyle dahi son yılların en çok beklenen yarış oyunlarından birisi haline geldi. Ancak video ile oyunun birbirini tutmadığını daha önce pek çok kez görmedik mi zaten?