reklamı kapat

POPÜLER

Sony

Nefes kesen Sony a16 konsepti

Sony‘nin performansıyla hayran bırakan üst düzey kompakt fotoğraf makineleri, her an yanında bir makine taşımak isteyen kullanıcılar için ideal alternatifi sunuyor. Ancak performansın yanında tasarımı da bir seviye yukarı çıkarmak mümkün.

Tasarımcı Pranab Kumar, Sony’nin kompakt fotoğraf makinelerine yeni bir soluk getiriyor. Alpha 16 (Sony a16) olarak tanıttığı kamera her şeyden önce tasarımıyla dikkat çekiyor. Sadelikten güç alan tasarım pürüzsüz gövde ile birleşince ortaya ihtişamlı bir cihaz çıkıyor. Değiştirilemez lensle gelen cihazın bir kenarı kavisli bir hata sahipken diğer kenarında ise eğimli bir tasarım tercih edilmiş. Dahili flaşı bulunmayan kamera profesyonellerden çok amatör kullanıcılara hitap ediyor. Tasarımda deklanşör tuşunuda göremediğimiz cihaz muhtemelen arkasında yer alan neredeyse çerçevesiz dokunmatik ekrandan güç alıyor. Bu noktada ekranın sabit olduğunu da ekleyelim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Basit arayüz

Akıllı telefonlarda sıklıkla gördüğümüz arayüz tasarımının bir benzerini cihaza getiren Kumar, arayüzün kolay bir kullanım sunduğunu kaydediyor. Farklı renk seçeneklerinin de bulunduğu a16’nın tasarımlarında ahşap gövdeli bir versiyonu da mevcut. DSLR ve akıllı telefonları bir araya getirerek üst düzey yetenekler sunduğu belirtilen modelin bir telefon gibi cebinize sığacak boyutlarda olduğu da belirtiliyor. Kompakt Sony tasarımlarına yeni bir soluk getirecek ola a16’nın tasarım hikayesini ve Kumar’ın diğer işlerini buradan görüntüleyebilirsiniz.

İlgili video

RX1R Mark II tanıtımı