reklamı kapat

POPÜLER

Sony
Sony
sony

Sony’nin ultra kompakt makinesi RX0 yeni yeteneklere kavuşuyor

Sony, kısa bir süre önce tanıttığı kompakt RX0 fotoğraf makinesi için yeni genişletilmiş çok görüşlü özellikleri tanıttı. Sony RX0, çoklu çekim ve kontrol için hassas doğrulukta senkronizasyon ve kontrolü için kablolu bağlantı; daha esnek kurulumlar için de kablosuz bağlantı sunuyor.

Sony IP (internet protokolü) üzerinden web tarayıcısı ile kişisel bilgisayardan kontrol imkanı veren fotoğraf kontrol kutusunu da duyurdu. Kontrol sinyali IP’ye dönüştürülerek, fotoğraf makinesi ayarları herhangi bir lokasyonda tek bir ağa bağlı kişisel bilgisayardan güvenilir şekilde kontrol edilebiliyor. Kablolu bağlantı aynı zamanda çok sayıda RX0 fotoğraf makinesi ve fotoğraf makinesi kontrol kutusunun (toplamda 100 birime kadar) sorunsuz kontrol ve senkronizasyonuna da imkan veriyor.

Yeni PlayMemories mobil uygulaması daha gelişmiş özellikler sunuyor

Sony’nin PlayMemories mobil uygulamasının en son sürümü 6.2, RX0 ile eşleştirildiğinde çoklu kamera yeteneklerini genişletiyor Mobil uygulamanın yeni sürümü ile, kullanıcılar akıllı telefon veya tabletlerini bir erişim noktası üzerinden 50’ye kadar RX0 fotoğraf makinesine bağlayarak bunları eş zamanlı olarak kontrol edebiliyor. Uygulama üzerinden temel fotoğraf makinesi ayarlarını değiştirebilme becerisinin yanı sıra, tüm bağlı fotoğraf makineleri birlikte açılıp kapatılabiliyor ve kullanıcılar da ayrı olarak belirlenen fotoğraf makinesi ‘grupları’ ile kontrol ve çekim becerisine sahip oluyor. Yeni PlayMemories mobil uygulamasının 6.2 sürümü bu ay piyasaya sürülecek. Sony RX0 hakkındaki tüm detaylara buraya tıklayarak ulabilirsiniz.