reklamı kapat

POPÜLER

Sony a7 IV aynasız fotoğraf makinesi
Sony a7 IV aynasız fotoğraf makinesi

Sony a7 IV aynasız fotoğraf makinesinin Türkiye fiyatı göründü

Görüntüleme devi Sony, kısa süre önce karşımıza Sony a7 IV aynasız fotoğraf makinesi ile çıktı. İşte bu model için Türkiye fiyatı göründü.

Sony a7 IV için ana haberde 2.500 dolarlık satış fiyatıyla Türkiye’de 37 bin TL’ye yaklaşma ihtimali var demiştik. Model için Türkiye’de görülen ilk ön sipariş fiyatı tahminimize yaklaştı ve tam 36 bin TL oldu.

Hatırlamak adına aynasız fotoğraf makinesi, yeni geliştirilmiş 33 megapiksellik tam kare BSI-CMOS sensör üzerine kuruluyor. 15 durak dinamik aralık sunan yeni sensör, 5.5 durak avantaj getiren bir IBIS yani yerleşik görüntü sabitleme sistemine sahip.

Sürpriz olmayacağı üzere 4K çözünürlükte 30 fps / 60 fps video çekebilen gövde, A7s III ile aynı soğutma altyapısı paylaşıyor. Bu açıdan aşırı bir ısınma sorunu beklemeyen model, hareketli bir dokunmatik LCD ekrana sahip ve 3,69 milyon piksellik bir 120 fps elektronik vizör taşıyor.

Tam boyutlu HDMI ile dışa görüntü aktarmayı kolaylaştıran Sony a7 IV, güzel şekilde çift kart yuvasına sahip. Burada UHS-II SD ve CF Xpress destekleri veriliyor. Gücünü BIONZ XR işlemciden alan fotoğraf makinesi, gelişmiş göz algılama temelli otomatik netleme sistemini de beraberinde getiriyor.

5GHz Wi-Fi desteğiyle telefon ile tabletlere hızlı şekilde veri aktaran ve bu cihazlardan kontrol edilebilen ürün, dahili piliyle 610 fotoğraf çekebiliyor. Modelin seri çekim hızı ise 10 fps seviyesinde bulunuyor. Kayıpsız RAW sıkıştırma sunan Sony a7 IV modelinin canlı yayın özellikleri de bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sony a7 IV dikkat çekiyor ancak fiyatı onu ciddi şekilde kısıtlıyor

Türkiye’de artık hem telefonların artan fotoğraf yetenekleri hem de genel olarak fotoğraf makinesi ve lens fiyatlarının çok yüksek olması nedeniyle fotoğraf makinesi satışları düşmüş durumda. Artık gelişmiş modelleri hemen hemen sadece profesyoneller satın alabiliyor.

İlginizi Çekebilir

Her bisikleti elektrikli yapan özel kit