reklamı kapat

POPÜLER

Sony a7 IV

Aynasız Sony a7 IV için resmi tarih verilmiş gibi görünüyor

Görüntüleme devi Sony, önümüzdeki günlerde yeni bir aynasız fotoğraf makinesi tanıtacak. Bu modelin Sony a7 IV olması bekleniyor.

Sony kısa süre önce yukarıdaki videoyu paylaştı ve bu video ile 21 Ekim tarihinde yeni bir Alpha serisi aynasız fotoğraf makinesi tanıtacağını duyurdu. Peki tam olarak ne geliyor?

Bu yayınlanan videonun meta açıklamalarına göre karşımıza direkt olarak Sony a7 IV çıkarılacak. Video ve fotoğraf odağı ortak olan modelin bazı detayları belli ancak onların hemen hepsi hiç sürpriz değil. Örneğin 4K 60 fps video ve göz takipli AF gibi detaylar zaten beklenen şeyler.

33 megapiksellik bir tam kare sensör üzerine kurulacak Sony a7 IV, videonun detaylarına göre 15 duraktan fazla dinamik aralık sunacak. 5 Ghz WiFi destekli aynasız fotoğraf makinesi, saniyede 10 kare seri çekim yapabilecek ve gücünü yine sürpriz olmayacağı üzere BIONZ XR işlemciden alacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sony a7 IV dikkat çekerken, firma yakında yeni bir akıllı telefon modeli de tanıtacak

Uzun zamandır ilk defa firmadan tam olarak ne geldiği halen bilinmiyor. Evet Xperia markasından dolayı bir akıllı telefon geldiği kesin ancak bu cihaz hakkında şimdilik hiçbir bir bilgi bulunmuyor.

Qualcomm, Snapdragon 888 Plus üstüne henüz bir üst seviye işlemci tanıtmadığı için 26 Ekim tarihinde tanıtılacak bu yeni Xperia’nın bir amiral gemisi olması pek beklenmiyor. Ancak yine de karşımıza Snapdragon 888 ya da Snapdragon 888 Plus’lı bir amiral gemisinin çıkma ihtimali bulunuyor.

Akıllı telefon pazarında bir türlü öne çıkamayan ve Türkiye’de de telefon satışını uzun zamandır yapmayan Sony, yeni ürünü ile büyük merak uyandırmış durumda. Bahi geçen telefonun 26 Ekim’e kadar saklanıp saklanmayacağını ise beraber göreceğiz. Yüksek ihtimalle model çıkış öncesinde detaylıca sızdırılacaktır.

İlginizi Çekebilir

Her bisikleti elektrikli yapan özel kit