reklamı kapat

POPÜLER

Sony RX0 II aksiyon kamerası

Hareketli ekranıyla fark yaratan yeni Sony RX0 II aksiyon kamerası [Video]

Görüntüleme tarafının lider isimlerinden Sony, yeni aksiyon kamerası modelini tanıttı. Karşınızda yeni Sony RX0 II ve hakkında bilinmesi gereken her şey.

Sony aksiyon kamerası pazarında da iddialı bir firma. Burada kişilere farklı çözümler sunan şirket, hatırlarsınız bundan tam iki yıl önce RX0 modelini tanıtmıştı. Ancak bu kamera taşıdığı bazı eksikler nedeniyle çok fazla öne çıkamamıştı. İşte bunlardan dersini alan firma, bugün karşımıza RX0 II ile çıktı. İlk model ile hemen hemen aynı tasarımı kullanan Sony RX0 II, bu sefer hareketli ekranıyla fark yaratıyor. Öne doğru katlanabilen 1,5 inç 230K LCD ekran, vLog çekimlerini inanılmaz kolay hale getiriyor. Boyutu çok ufak olduğu için her zaman taşınabilir bir seçenek oluşturan aksiyon kamerası, koruma (Suya, toza ve darbelere) için harici bir hazneye ihtiyaç duymuyor. Yeni kamera teknik olarak gerçekten çok iddialı bir konumda. Merkezde 1 inç 15.3 megapiksel Exmor RS CMOS sensör yer alıyor. ZEISS Tessar T* 24mm f/4 lensiyle yüksek kalite vadeden RX0 II, kendi içerisinde 4K çözünürlükte 30 FPS video çekebiliyor. S-Log2 desteği unutulmayan kamera, Full HD çözünürlükte tam 960 FPS yavaş çekimler kayıt altına alabiliyor.

Sony RX0 II aksiyon kamerası
Sony RX0 II aksiyon kamerası
Sony RX0 II aksiyon kamerası
Sony RX0 II aksiyon kamerası
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sony RX0 II harika özelliklere sahip ancak oldukça pahalı

Gücünü BIONZ X işlemciden alan kamera, saniyede 16 kare seri fotoğraf çekimi de yapabiliyor. Kontrol butonları ekranının kenarlarına konumlandırılan ürün, 80-12800 ISO aralığını aktif olarak kullanıyor. HDMI üzerinden dışarıya 4K çözünürlükte “sıkıştırılmamış” görüntü aktarabilen model, WiFi ve Bluetooth ile akıllı telefonlar üzerinden kontrol edilebiliyor. Mikrofon çıkışı unutulmayan RX0 II, elektronik olarak görüntü sabitleme gerçekleştirebiliyor. Kameranın satış fiyatı tam 700 dolar seviyesinde.