reklamı kapat

POPÜLER

Netflix

Netflix, mobil uygulamalarına gelecek yeni oyunları duyurdu

Dünyanın en büyük video platformlarından olan Netflix, son dönemde çok önem verdiği oyun tarafında adımlarına devam ediyor.

Advertisement

Hatırlarsınız geçtiğimiz yıl sonunda gündeme Netflix’in oyun tarafına ilgisini netleştiren önemli bir gelişme yansımış ve firmanın Mike Verdu‘yu bünyesine kattığı açıklanmıştı.  Burada ortaya atılan söylentiler daha sonra doğru çıkmış ve firma oyun çalışmalarını resmi olarak doğrulamıştı. Burada Netflix uygulaması içerisine gerçek anlamda oyunlar geleceği aktarılmış ve bu da gerçeğe dönüştürülmüştü. İşte bu oyunların sayısı sürekli olarak artıyor. Bugün bir paylaşım yapan şirket, “This Is A True Story (Frosty Pop), Shatter Remastered (Pik Pok), Into The Dead 2: Unleashed (Pik Pok) ve daha fazla oyun bu ay sizlerle buluşacak.” duyurusunu geçti. Bu oyunların Android ve iOS uygulamaları için geleceği aktarıldı.

Tüm detaylarına ve ekran görüntülerine buradan ulaşabileceğiniz yeni oyunlardan Into The Dead 2: Unleashed, “çok yakında” çıkacak ve firmanın sunduğu ilk hibrit FPS oyunu olacak. Oyun için kısa açıklama şöyle: “Koşucu ve nişancı oyun türlerini bir araya getiren aksiyon dolu bu oyunda zombi istilasından sağ kurtulmak ve ailenizi korumak için ne gerekiyorsa yapmalısınız. “

Netflix oyun tarafında satın alımlarını da sürdürüyor. En son firma Night School Studio oyun firmasını bünyesine kattıklarını duyurmuştu. Oxenfree oyunu ile öne çıkan ufak çaplı firma, Netflix’in alanda sahibi olduğu tek isim olmadı. Çünkü geçtiğimiz hafta Stranger Things: Puzzle Tales mobil oyununu hazırlayan Next Games firması, 72 milyon dolarlık anlaşma ile Netflix çatısı altına girdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Oyun tarafını diğer özel içerikleri gibi değerlendiren ve geleceğine ayrı bir kategori açmak isteyen firma, uygulamada sunduğu oyunlarda şimdilik reklam göstermiyor, oyun için satın alım kullanmıyor ve oyunları ayrı olarak da satmıyor. Şu an oyunlar ana Netflix aboneliğine tanımlanıyor ve bunun ileride de değişmesi beklenmiyor.

Netflix hamlesi yanında bu da ilginizi çekebilir: Kendi dengesini kurabilen elektrikli motosiklet