reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Netflix Boss Fight Entertainment

Netflix, yeni bir oyun firması daha satın aldı

Dünyanın en büyük video platformlarından olan Netflix, oyun kataloğu için oyun firmalarını satın almaya devam ediyor.

Advertisement

Netflix, oyun tarafına büyük önem veriyor ve biliyorsunuz artık mobil uygulamalarında oyunlar sunuyor. Bu konuda daha da büyümek isteyen şirket, sürekli olarak yeni oyun firmaları satın alıyor. Hatırlayanlar olacaktır şirket en son Night School Studio’yu  bünyesine kattıklarını duyurmuştu. Oxenfree oyunu ile öne çıkan ufak çaplı firma, Netflix’in alanda sahibi olduğu tek isim olmadı. Daha önce de Stranger Things: Puzzle Tales mobil oyununu hazırlayan Next Games firması, 72 milyon dolarlık anlaşma ile Netflix çatısı altına girmişti. Şimdi ise oyun geliştiricisi Boss Fight Entertainment Netflix’e katılıyor. Konu hakkında şirketin Oyun Stüdyolarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Amir Rahimi tarafından yapılan resmî açıklama şöyle:

“Çalışmalarını uzun süredir hayranlıkla izlediğim Boss Fight Entertainment, 2013’te David Rippy (CEO), Bill Jackson (Kreatif Direktör) ve Scott Winsett (Operasyon Direktörü) tarafından kuruldu. Bu stüdyonun farklı türlerde popüler oyunlar geliştirme konusunda sahip olduğu kapsamlı deneyim, Netflix üyelerine istedikleri yerde oynayabilecekleri harika oyunlar sunabilmemiz için bize hız kazandıracak.”

Konu hakkında “Boss Fight’ın misyonu oyuncularımıza istedikleri yerde oynayabilecekleri basit, güzel ve eğlenceli oyunlar sunmaktır,” diyen Boss Fight Entertainment kurucuları, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Netflix’in üye aboneliklerinin bir parçası olarak reklamsız oyunlar sunma konusundaki kararlılığı, bizim gibi oyun geliştiricilerin para kazanmayı dert etmeksizin keyifli oyunlar yaratmaya odaklanmasına olanak tanıyor.

Netflix’e oyun geliştirme konusunda böylesine erken bir aşamada katılmış olmaktan büyük heyecan duyuyoruz. Böylece sevdiğimiz işi yapmaya devam ederken Netflix’te oyunların geleceğine birlikte şekil verebileceğiz.”

Bu arada kısa süre önce bir paylaşım yapan şirket, “This Is A True Story (Frosty Pop), Shatter Remastered (Pik Pok), Into The Dead 2: Unleashed (Pik Pok) ve daha fazla oyun bu ay sizlerle buluşacak.” duyurusunu geçti. Bu yeni oyunların Android ve iOS uygulamaları için geleceği aktarıldı. Tüm detaylarına ve ekran görüntülerine buradan ulaşabileceğiniz yeni oyunlardan Into The Dead 2: Unleashed, “çok yakında” çıkacak ve firmanın sunduğu ilk hibrit FPS oyunu olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Oyun tarafını diğer özel içerikleri gibi değerlendiren ve geleceğine ayrı bir kategori açmak isteyen firma, uygulamada sunduğu oyunlarda şimdilik reklam göstermiyor, oyun için satın alım kullanmıyor ve oyunları ayrı olarak da satmıyor. Şu an oyunlar ana Netflix aboneliğine tanımlanıyor ve bunun ileride de değişmesi beklenmiyor.

Netflix imzalı oyun hamleleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Kendi dengesini kurabilen elektrikli motosiklet