reklamı kapat

POPÜLER

Snapdragon 8 Gen 2 Snapdragon 8 Gen 1 Plus akıllı telefon

Snapdragon 8 Gen 1 Plus için tarih belli olmuş olabilir

Son iki gündür gündemden düşmeyen Snapdragon 8 Gen 1 Plus için tarih konusunda sağlam sayılacak bir paylaşım yapıldı.

Advertisement

Dün sağlam kaynak Ice Universe, yüzde 100 kesin dediği bir bilgi ile Samsung Galaxy Z Fold4 ve Samsung Galaxy Z Flip4 modellerinin gücünü Snapdragon 8 Gen 1 Plus işlemciden alacağını aktardı. Bu henüz resmi olarak tanıtılmayan işlemci, bir kaynağa göre mayıs ayında resmi olarak görücüye çıkarılacak. Model numarası SM8475 olarak geçen işlemci, daha önce de söylendiği gibi TSMC’nin 4 nm üretim sürecinden çıkacak. Birçok farklı telefonda yer alan 8 Gen 1 ile yeni gelecek 8 Gen 1 Plus arasında halen devasa bir performans farkının olması ise kesinlikle beklenmiyor.İki amiral gemisi işlemcisi de temelde 4 nm üretim sürecini benimsiyor.

Qualcomm’un burada farkı CPU ve GPU çekirdekleri özelinde saat hızını artırarak oluşturması bekleniyor. Daha önce de Plus işlemciler hazırlayan Qualcomm, bu sayede pazara yılda iki kez güçlü bir işlemci veriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yıl bitmeden 8 Gen 1 Plus kullanan çok sayıda amiral gemisi bekleniyor ve şimdilik en az beş cihaz kesin gibi duruyor. Yeni işlemciyi kullanacak ilk isimler ise Lenovo, Motorola, OnePlus, Xiaomi ve Samsung olacak gibi görünüyor. Yılın sonuna doğru diğer markaların cihazlarıyla beraber çok sayıda Gen 1 Plus kullanan amiral gemisi telefon modeli elde edilebilir hale gelecek.

Snapdragon 8 Gen 1 Plus yanında bu da ilginizi çekebilir: Sony’nin yeni konsept elektrikli otomobil ile tanışın