reklamı kapat

POPÜLER

Netflix

Netflix oyun kataloğuna eklenen yeni yapımlar [27 Temmuz]

Dünyanın en büyük video platformlarından olan Netflix, oyun kataloğunu büyütmeyi sürdürüyor. Bugün yeni yapımlar açıklandı.

Son dönemde ciddi şekilde abone kaybetmesi ile gündemden düşmeyen Netflix, abonelerine sunduğu oyun kataloğuna en son aralarında Dragon Up (East Side Games), Moonlighter (11 Bit Studios), TownsmenA Kingdom Rebuilt (HandyGames) ve Exploding Kittens – The Game‘in (Exploding Kittens Digital) bulunduğu daha fazla oyun bu ay sizlerle buluşacak” demişti. Şimdi platforma kısa süre önce eklenen yeni oyunlar duyuruldu. Firma burada şu açıklamayı geçti: “Canınız gündelik bir oyun mu çekiyor? Yoksa sürükleyici bir deneyim mi? Sorun değil, keşfetmenizi bekleyen bir sürü mobil oyunumuz var. Üstelik aralarında Before Your Eyes (Skybound Games), Mahjong Solitaire (Smoking Gun Interactive) ve Into The Breach ‘in (Subset Games) bulunduğu daha fazla oyun bu ay sizlerle buluşacak. Oyunları hem Android hem de iOS cihazlarınızda Netflix mobil uygulaması üzerinden bugün indirebilirsiniz!” Gelen oyunların detayları ise şöyle:

Before Your Eyes (26 Temmuz’dan itibaren oynanabilir)

“2021’in en duygusal oyunu olarak nitelendirilen, BAFTA ödüllü Before Your Eyes, her türden oyuncuya yönelik erişilebilir, duygusal bir hikâye tarzı oyun sunuyor. Oyuncular kendilerini olağanüstü yaşamlar sürmüş ruhları bulup onları öbür dünyaya taşımakla görevli Kayıkçı’nın yanında buluyor. Oyuncular, göz kırpmalarını ve bakışlarını kullanarak bir hikâye tadındaki yolculuğu yönlendiriyor. Bu özellik, olayları karakterlerin gözlerinden ilk elden yaşamanı sağlayarak hikâye boyunca önemli tercihleri tamamıyla kontrol etmene olanak tanıyor.

Göz kırpma aracılığıyla yaratılan yenilikçi etkileşim mekaniğini büyüleyici bir dünya ve tamamen seslendirilmiş bir hikâye ile birleştiren Before Your Eyes, mobil oyuncular için mükemmel bir seçim. Üstelik artık duygusal ve kendinden çok şeyler bulacağın bu yolculuğu yanında istediğin yere götürebileceksin.

BİLİYOR MUSUN? Yaratıcılar oyun için araştırmalar yaparken 90’lardaki kendi çocukluklarının havasını yakalamak için eski amatör videolarını dijitalleştirdiler. Oyunun görünümünü ve hikâyesini bu amatör videolar şekillendirdi.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mahjong Solitaire (26 Temmuz’dan itibaren oynanabilir)

“Bu tek oyunculu masa oyununda basit olsa da asla kolay olmayan 300 karo eşleştirme bulmacasının tadını çıkar. Bu yepyeni mobil oyunda oyuncular karoları panodan kaldırmak için eşleştirmek zorunda. Oyunu kazanmak için tüm karoları temizlemelisin! Yapbozların her seferinde çözülebilmesi garantidir.

Üstelik yeni günlük zorluklar ve başarımlar yapbozların hiçbir zaman tekrara düşmemesini sağlıyor. Daha da iyisi oyun, oyuncuların görünümü ve hissi değiştirmek için kendi başlarına kişiselleştirebilecekleri farklı temalar ve arka planlarla dolu.

Bu temalardan birisi de Stranger Things hayranlarına yönelik. BİLİYOR MUSUN? Oyunu stressiz bir şekilde oynamak istiyorsan sınırsız yeniden karıştırma özelliğini aç ve zafere karoları yeniden karıştırarak ulaş.”

Into The Breach (19 Temmuz’dan bu yana oynanabiliyor)

“Bu taktik strateji oyununda oyuncular her biri benzersiz özelliklere ve yeteneklere sahip pilotlar ve mekalardan oluşan bir ekip kurmak ve sonra bu ekibi uygarlığın geleceğini tehdit eden uzaylı bir düşmana karşı sıra tabanlı çatışmalarda komuta etmek zorunda. Ama endişelenme, bu oyunda başarısız olmak da SEÇENEKLER ARASINDA. Yenilirsen bir başka zaman boyutunu kurtarmak için zamanda geri gönderilebilirsin.

PC Gamer tarafından 2018’de Yılın En iyi Oyunu seçilen bu oyunun Netflix sürümünün arayüzü, mobil cihazların küçük form faktörü göz önünde tutularak yeniden tasarlandı. Ayrıca Netflix sürümü, beraberinde daha önce görülmemiş, içinde yeni pilotlar, mekalar, silahlar, düşmanlar, görevler ve daha fazlasını bulunduran Gelişmiş Sürüm içeriğini beraberinde getiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BİLİYOR MUSUN? Into the Breach bir şehrin savunucularının şehri savunurken tüm şehri yok ettiği filmlere ve oyunlara bir yanıt olarak hayata geçirildi. Subset Games, oyuncuların zayiatlara önem verdiği ve şehri korumak için kendi kahramanlarını kurban etmeye hazır oldukları bir oyun yapmak istedi.”

Oyun konusunda daha da büyümek isteyen şirket, 2022 sonuna kadar kişilere 50 farklı oyun sunmak için çalışmalar yapıyor. Şu an abonelerine 19 farklı oyun ile eğlenceli zamanlar geçirten firma, bu 50 oyun hedefine nasıl ulaşacak dersiniz? Netflix’in buradaki çözümü yapılan ciddi yatırımlar oluyor. Platform son dönemde sürekli olarak yeni oyun firmaları satın alıyor.

Netflix imzalı oyun hamleleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Kendi dengesini kurabilen elektrikli motosiklet