reklamı kapat

POPÜLER

nidhogg

Nidhogg incelemesi

80’lere saygı duruşu oyunculuğun şanından mıdır bilinmez, yıllardır hepimiz güzel bir kılıç dövüşü oyunu beklemekteyiz. Red Steel, MGR: Revengeance ve Chivalry serisi ile bir nebze bu açlığımızı gidermiş olsak da, hiçbirisi bir Nidhogg değilmiş meğerse

Bu tarz oyunların incelemeleri belirli bir yaşın üzerindeki editörlerin ellerine bırakılmamalı. Oyunun kendisi çöp bile olsa retro grafikleri gördükleri an kendilerinden geçiyor; otomatik bir suni beğeni bulutu oluşuyor. 20’li yaşların başında olan bir oyuncu Nidhogg’u gördüğünde rahatlıkla burun kıvırabilir mesela.

Ancak eğer 85 yapımı Karateka’yı oynamışsanız, 89 yapımı ilk Prince of Persia sizin için özel bir anlam ifade ediyorsa, Nidhogg’u yaşlı gözlerle oynamanız işten bile değil. 2014 yılında oyunculuğun emekleme dönemi olarak kabul edilen 80’lerin dinamiklerini kullanmak hem cesaret hem de bir nebze çılgınlık ister. Ancak bağımsız oyunların gelişmesi en çok da bu nedenle önem arz ediyor. Yapımcılar artık daha cesur ve normalde yapamayacakları çılgınlıkları rahatlıkla hayata geçirebiliyor.