reklamı kapat

POPÜLER

Nihayet Galatasaray da e-spor rekabetine dahil oldu

Galatasaray resmi olarak e-spor organizasyonlarına katılıyor.

Oyun dünyasında son yılların en popüler organizasyonlandan birisi olan E-spor gelişimine son sürat devam ediyor. İlk olarak Beşiktaş ve Ekim ayının ortasında Fenerbahçe’nin ardından şimdi de Galatasaray League of Legends takımıyla E-spor (Elektronik Oyun Sporları) arenasına giriş yaptığını resmi olarak duyurdu. Site üzerinden yapılan açıklamayla resmiyet kazanan bu katılımla birlikte rekabet oyun platformunda da yeni bir boyut kazandı.

Kurulduğu ilk günden bu yana başarılı bir performans sergileyen Victorious Ace’in isim değişikliği Riot Games tarafından onaylanarak, takımın Galatasaray adıyla League of Legends (LoL) Şampiyonluk Ligi’nde yer alması resmiyet kazandı. Konuyla ilgili site üzerinden yapılan resmi açıklamada;
Galatasaray olarak hızla büyüyen ve gelişen dijital dünyanın sporla buluştuğu E-spor’a büyük önem veriyoruz. Hedefimiz, sarı kırmızı renklerin yarıştığı diğer tüm alanlarda olduğu gibi en üst seviyede mücadele ederek zirvede yer almaktır. Şu iyi bilinmelidir ki Galatasaray, köklü geçmişinde pek çok alanda örneği olduğu gibi E-spor’un Türkiye’deki gelişiminde de etkin bir rol üstlenecektir. Ülkemizin en büyük ve en genç taraftarına sahip olmanın verdiği dinamizm ve güçlü sponsorlarıyla bu kulvarda da farkını kısa zamanda ortaya koyacaktır.” ifadelerine yer verildi.

YORUMLAR