reklamı kapat

POPÜLER

Nikon S810c

Nikon, Android macerasına S810c’yle devam ediyor

İlk Android‘li fotoğraf makinesiyle istediğini bulamayan Nikon, vazgeçmemeye kararlı. COOLPIX S serisinin yeni üyesi S810c, Android işletim sisteminin sunduğu tüm avantajlar ve Wi-Fi bağlantısıyla, yeni nesil bir kompakt makine arayanlara en yenilikçi özellikleri sunuyor. 12 kat yakınlaştırma yapabilen NIKKOR lensle gelen makinede 16 megapiksel çözünürlüğünde arka aydınlatmalı bir CMOS sensör bulunuyor.

Nikon S810c
Makinenin lensi, 35mm standardında 25-300mm’lik bir aralıkta fotoğraf çekmeye imkan tanıyor. Dynamic Fine Zoom özelliği aktif hale getirildiğinde bu aralık dijital olarak 600mm’ye kadar çıkıyor. S810c ile 2 cm mesafeden makro çekim yapılabiliyor. 3,7 inç büyüklüğünde, 1,2 milyon noktalı dokunmatik ekranla gelen makine, 1850mAh’lik piliyle maksimum 270 fotoğraf çekmeye imkan tanıyor. Yeni duyurulan Nikon 1 J4 gibi S810c de standart olarak kabul edebileceğimiz SD kartlar yerine microSD hafıza kartlarına destek veriyor. Makine dahili Wi-Fi bağlantısının yanı sıra GPS bağlantısına da destek veriyor.

Nikon S810c
S810c’nin en önemli özelliği ise şüphesiz Android işletim sistemiyle geliyor olması. Android’in en yeni sürümü KitKat yerine bir önceki versiyon 4.2.2’yle çalışan makine, çektiğiniz fotoğrafları ve kaydettiğiniz videoları Facebook, Twitter ve YouTube gibi sosyal servisler üzerinden doğrudan paylaşmaya imkan veriyor. Google Play Store’daki uygulamalarla bir akıllı telefon ya da tabletten farksız bir şekilde kullanılabilen yeni kompakt, Wi-Fi bağlantısı sayesinde Nikon’un uygulaması kullanılarak farklı cihazlarla uzaktan kontrol edilebiliyor.

Nikon S810c
Makinede özel bir yorum fonksiyonu da bulunuyor. Çekilen her fotoğrafa, sanal klavye ya da sesle yazılı notlar eklenebiliyor. Timeline View ise fotoğrafları belirli başlıklar altında kategorilere ayırmaya ve sıralamayı de başlık ismine ya da yapılan yorumlara göre yapmaya olanak sağlıyor. S810c’de Nikon’un bulut uygulaması Image Space’te ön yüklü olarak geliyor. Bu uygulama kullanıcılara fotoğraflarını yedekleyebilecekleri ücretsiz 20 GB’lık depolama alanı sunuyor.

YORUMLAR