reklamı kapat

POPÜLER

h1z1

Sony yeni bir zombi MMO’su duyurdu

Sony Online Entertainment başkanı John Smedley, şirketin ücretsiz bir MMO üzerinde çalıştığını duyurdu. H1Z1 isimli bu MMO’nun ana teması ise zombiler.

Zombi tabanlı hayatta kalma oyunları asla eskimiyor. Oyuncular olarak bir anda yayılan virüsleri ve mutasyona uğramış insanları seviyoruz. Hele bir de oyun ücretsiz ve çevrimiçi ise, en azından bir kere denemeye değer demektir! “Bu çok oyunculu çevrimiçi hayatta kalma oyununda, gerçek olan tek şey ölümün kendisi” diye açıklıyor Smedley. “H1Z1 virüsü insanlığı yok edip büyük bir yıkıma sürüklerken, insan ırkının soyu tükenme tehlikesine giriyor. Kalanların ise tek şansı bu hastalıklı yaratıklara karşı savaşmak.”

h1z1
Oyunun çıkmaza girebileceği tek nokta ise aynı tarzda çok fazla rakibinin bulunması. Bu durumun farkında olan firma ise, oyunun diğerleri arasından sıyrılabilmesi için bir iki özellik eklemiş. Farklı şekillerde geliştirilebilir silahlar ve oyun içi takas yöntemi bu özelliklerden bazıları. EverQuest Next’te de kullanılan Forgelight motoru ile hazırlanan H1Z1’in oyuncuların beğenisini kazanacağından emin olan firma, oyuncuların Player Studio ile kendi eşyalarını yaratıp satmasının da mümkün kılınacağını söylüyor.

YORUMLAR