reklamı kapat

POPÜLER

Kojima sonrası ilk Metal Gear oyununun fragmanı geldi [Video]

Hideo Kojima‘nın Konami’den ayrılışından sonra ilk Metal Gear oyunu göründü. Konami’nin “çok orijinal” ve “harika” bir fikri var.

Kojima ve Konami’nin haftalarca konuşulan dev ayrılığı sırasında Metal Gear hayranlarının aklında tek bir soru vardı: Kojima gittikten sonra seriye ne olacak? Konami bu sorunun cevabını yeni Metal Gear oyunuyla verdi. Görünen o ki Konami uzun uzun düşünmüş ve çok yaratıcı harika bir oyun yapmaya karar vermiş. Alternatif evrende geçen bir “zombi” hayatta kalma oyunu. Konami’nin bu dahiyane fikrinin sunulduğu fragmanı izlerken bir anda ekranda Capcom yazısı belirecek sandık ama hayır, Konami Metal Gear Survive oyununu tüm ihtişamıyla göstermekten çekinmemiş.

Co-op hayatta kalma oyunu olarak duyurulan Metal Gear Survive, hikaye olarak Metak Gear Solid 5: Ground Zeroes’un kaldığı yerden başlıyor. Alternatif bir hikaye sunan oyunda nereden geldiği belli olmayan bir solucan deliğinden geçen kahramanlarımız alternatif bir evrende hayatta kalıp eve dönmeye çalışıyor. Oyun, “biyolojik tehditlerin” bulunduğu bu evrende dört oyuncuyla stratejik bir oynanış sunuyor.

Konami’nin bu ayakta alkışlanası dahiyane fikri 2017’de PC, Xbox One ve PS4 için çıkışını gerçekleştirecek.