reklamı kapat

POPÜLER

Kojima’dan Metal Gear Survive tepkisi: “Zombiler nereden çıktı?”

Konami, Kojima sonrası ilk Metal Gear oyununu duyurduğunda oyuna pek anlam verememiş, alternatif evrende geçen oyunda zombilerin olmasını sorgulamıştık. Görünen o ki Kojima da oyuna pek anlam verememiş.

Serileri mahvetme konusunda üstün başarı gösteren Konami, Kojima ile ayrılığının ardından Metal Gear Survive‘ı duyurunca gözler tabii ki Kojima’ya çevrilmişti. İncelikle hazırladığı serisinin Konami tarafından getirildiği son hale vereceği tepki ise beklediğimiz gibi oldu. Şimdilerde merakla beklenen Death Stranding oyunu üzerinde çalışan Kojima, Tokyo Game Show 2016‘da düzenlenen panelde aklımızdan geçen cümleleri sesli olarak dile getirdi: “Metal Gear oyunları politik bir kurguya sahip ve casusluk üzerine. Zombiler bu formatın neresinde?”

Metal Gear Survive üzerinde çalışıyor olsa oyunun çok daha farklı olacağını da belirten Kojima, serininin hayranlarıyla aynı memnuniyetsizliği paylaşıyor. Metal Gear Survive 2017‘de Xbox One, PS4 ve PC için çıkışını gerçekleştirecek. Ground Zeroes’un kaldığı yerden devam eden oyun, alternatif bir hikaye sunuyor.