reklamı kapat

POPÜLER

Death Stranding’in çıkış tarihi belli oldu

Kojima’nın Konami ayrılığından sonra çıkaracağı ilk oyun olan Death Stranding‘in olası çıkış tarihi açıklandı. Anlaşılan Norman Reedus’lu oyun için biraz bekleyeceğiz.

E3 2016‘nın en kafa karıştıran duyurularından biri olan Death Stranding, konusu ve oynanışıyla ilgili ser verip sır vermeyen fragmanıyla oyun dünyasına bomba gibi düşmüş ve peşinden pek çok fragman analizi ve teori getirmişti. Ancak Konami’den daha yeni sayılan ayrılığın ardından oyunun çok yakında çıkmayacağı da belliydi. Nitekim, oyunun fragmanı oyuncuların ağzına bir parmak bal çaldıktan sonra, oyunun çıkış tarihi de konusu ve oynanış mekanikleri gibi bir gizem olarak kaldı. Tokyo Game Show 2016‘da ise Kojima beklenen açıklamayı yaptı. Oyun muhtemelen 2018‘de çıkıyor.

Önce Tokyo’da gerçekleşecek olan 2020 Olimpiyatları’ndan önce oyunun çıkacağını belirten Kojima daha sonrasında 2019’da sinemalardaki yerini alacak olan Akira isimli filmden bir yıl önce oyunun çıkmasını planladıklarını belirtti. Ancak bir kesinlik verilmediğinin altını çizelim.

Oyunla ilgili detaylar da paylaşan Kojima, oyunun çevrim içi modunun benzerlerinden farklı olacağını belirtti. Daha önce hiç görülmemiş bir çevrim içi oyun deneyimi sunacak olan oyunda aynı zamanda kadın ana karakter olacağını da belirtti. Norman Reedus’un hayranlara çok farklı bir yönünü göstermeye hazırlanan oyunun aynı zamanda bilindik bir üçüncü parti oyun motorunda çalıştığı açıklandı. Ancak bu oyun motorunun ismi belirtilmedi. Oyunla ilgili bilgiler ise bununla sınırlı kaldı. Ne yazık ki Kojima şimdilik daha fazla detay paylaşmıyor. Ancak bugüne kadar yaptığı en iyi oyunun Death Stranding olacağını söyleyen Kojima’nın beklentileri bir hayli yükselttiğini söyleyebiliriz.