reklamı kapat

POPÜLER

Fandango, Facebook üzerinden bilet satışına başlıyor

Yakın zamanda Facebook’ta görüp beğendiğimiz bir filme ekstra bir uygulama kullanmadan bilet almak mümkün olacak. Yabancı bir medya şirketi olan Fandango, Facebook üzerinden bilet satışı yapmaya başlıyor.

Hiç sosyal medyada dolaşırken bir filmi inceleyip, hemen biletlerine bakmak istediğiniz oldu mu? Fandango, Amerika’daki Facebook kullanıcılarına yeni bir kolaylık sunmaya hazırlanıyor. Yapılan anlaşma doğrultusunda artık Facebook uygulamasından çıkmadan bilet satın alınabilecek. Akıllı telefonunuzla bir filmin sayfasını açtığınızda hemen altında “bilet al” seçeneği çıkacak. Buraya bastığınızda uygulamadan çıkmadan yakınınızdaki sinemaların seanslarını görmek, size uygun olana bilet satın almak mümkün olacak. Eğer Facebook’a masaüstü bilgisayarlarınızdan giriyorsanız, “bilet al” butonu kullanıcıları Fandango’nun sitesine yönlendirecek.

facebook fandango

İlgi uyandıran bu gelişme Amerika’da hafta sonundan itibaren The Magnificent Seven, Storks ve Kevin Hart: What Now? gibi filmlerle başlayacak. Sinemaların YouTube ve Netflix gibi evinizin konforunda seçip izleme imkanı sunan mecralar ile bu tarz atılımlar sayesinde rekabet etmesi bekleniyor. Üstelik Fandango Facebook ile sınırlı kalmayacak. Daha önce Snapchat üzerinden benzer bir hamle yapılmıştı. Yakın zamanda da iOS 10’daki iMessage bu tabloya dahil edildi.

Şimdilik bu hizmetin verildiği ülkeler arasında Türkiye yer almıyor. Fandango yakın zamanda farklı pazarlara açılma niyetleri olduğunu dile getirdi. Türkiye’de de farklı sinema devleri aynı sistemi kullanacak satışa başlayabilir.

İLGİLİ HABERLER