reklamı kapat

POPÜLER

Biletim Cepte

Biletim Cepte’yle biletler SMS olarak cebe geliyor

GSM operatörlüğünün yanında bir teknoloji şirketi olma yolunda önemli adımlar atan Turkcell, Türkiye’nin en büyük bilet servislerinden olan Biletix‘le iş birliği içinde geliştirilen Biletim Cepte servisini tanıttı. Son derece basit bir prensiple çalışan sistem, Biletix’ten alınan biletleri gişeden ya da herhangi bir Biletx noktasından teslim alma ihtiyacını tamamen ortadan kaldırarak tüm işlemlerin SMS yoluyla halledilmesini sağlıyor.

Biletix üzerinden bir bilet aldığınızda bileti nasıl teslim almak istediğinzde dair açılan ekranda karşınıza Biletim Cepte seçeneği çıkıyor. Bunu seçerek devam ettiğinizdeyse aldığınız bilet sayısı kadar kutuya bilet sahiplerinin cep telefonu numaralarını yazıyorsunuz. Biletler, bu telefon numaralarına SMS olarak gidiyor. SMS’i alan kişilerin etkinlik mekanı girişinde SMS’teki kodu taratması ile bilet kullanılabiliyor. Biletix, her işlem başına (cep telefonu numarası sayısına göre değil) yalnızca 3 TL‘lik bir ücret alıyor. Bu da Biletim Cepte’yi en ucuz bilet teslim yöntemi yapıyor.

HERKESİN BİLETİ CEBİNDE
Servis, kalabalık gruplar halinde gidilen etkinliklerde herkesin saniyeler içinde biletine kavuşmasına ve kolaylıkla etkinliğe giriş yapabilmesine imkan sağlıyor. Herhangi bir etkinliğe gidemeyecek durumda olduğunuzda size gelen SMS’i başka bir kişiye göndermeniz o kişinin ilgili etkinliğe girebilmesi için yeterli oluyor. Aynı SMS’le birden fazla kişi etkinliğe giremiyor, çünkü SMS kodu ikinci kez denendiğinde bileti kontrol eden kişinin ekranında “Geçersiz” ibaresi beliriyor. Kişiler SMS’lerini silerse ya da kaybederse Biletix üzerinden farklı bir kodla yeniden SMS gönderimi yapılabiliyor.

Turkcell, bu servisi ilerleyen dönemde farklı firma ve hizmetlerle de kullanmayı ve daha da büyütmeyi planlıyor.

Biletim Cepte
Biletim Cepte
Biletim Cepte
Biletim Cepte

YORUMLAR