reklamı kapat

POPÜLER

Nintendo DS muftakta

Nintendo, son dönemlerde oldukça popüler olan dünya mutfaklarına özgü yemek pişirme trendini, yeni yazılımı ‘Cooking Guide: Can’t Decide What to Eat’ ile Nintendo DS’e taşıdı. En basit ev yemeklerinden kendi sushi’nizi yapmaya kadar geniş bir seçenek sunan Cooking Guide; İngiltere, Fransa, İsviçre, Kuzey Afrika, Türkiye, Arjantin, Peru, Meksika, ABD, Rusya, İskandinavya, Hindistan, Çin, Güney Kore, Japonya, Avustralya, Vietnam ve Tayland mutfaklarının en özel tariflerinden oluşan 245 tarifle yemek yapmayı yeni öğrenenler, ne pişireceğine karar veremeyenler ve yepyeni tatlar denemek isteyenleri bekliyor.
Nintendo Usta’dan soğan doğrama teknikleri…
Nintendo DS Cooking Guide’da seçtiğiniz tarifi pişirirken Nintendo Usta her adımda yardımcı oluyor. Bilmediğiniz her şey için ayrıntılı videolar yer alıyor. Örneğin; soğan doğramayı bilmeyenler, ayrıntılı videodan kolayca soğan doğramayı öğrenebiliyor. Yemek malzemesi ve kullanılacak gereçlerin listesi de ayrıntılı bir şekilde yer alıyor. Böylece markete giderken DS’i yanınızda götürerek, malzemeleri aldıkça yanına işaret atabilir, tanımadığınız bilemediğiniz malzemelerin fotoğraflarına da bakabilirsiniz.

Malzemeni söyle, Nintendo Usta sana yemeğini söylesin
Alışveriş yapacak vaktiniz yok ve evdekilerle ne pişireceğinizi de bilemiyorsunuz. O halde paniğe kapılmaya gerek yok! Çünkü elinizdeki malzemeleri söylediğiniz zaman Nintendo Usta pişirebileceğiniz yemekleri bir bir sıralıyor! Ayrıca Nintendo Usta söylediklerinizi de anlıyor. Örneğin; yemek hazırlayıp fırına verdiğinizde ‘okey’ diyorsunuz ve o sizin için zamanlamayı tutuyor. Vakit dolduğunda size haber veriyor. Siz de o sırada DS’de bulunan vakit geçirmek için düşünülmüş basit oyunları oynayarak sıkılmadan yemeğin pişmesini bekliyorsunuz.

Pişirme hatalarına son
Nintendo DS Cooking Guide, yemek yaparken yemeğinizle ilgili notlar almanızı da sağlıyor. Böylece hata yapma riski azalıyor. Ayrıca yaptığınız her yemeği kaydedebilir, her gün neler yediğinizi takip edebilirsiniz. Eğer üst üste tek çeşit yemekten yemişseniz Nintendo Usta sizi uyarıyor ve farklı yemek alternatifleri öneriyor.

İLGİLİ HABERLER