reklamı kapat

POPÜLER

Nintendo DSi Türkiye’de

 - Güncelleme: 09 Mart 2009 15:17

Nintendo DS ailesinin en ince ve hafif üyesi olarak yenilikleriyle oyun dünyasında olay yaratmaya hazırlanan Nintendo DSi, siyah ve beyaz renkleriyle tüm Avrupa ile aynı anda Türkiye’de de oyun tutkunlarıyla buluşmaya hazırlanıyor. Japonya’da piyasaya çıktığı ilk 48 saat içinde 170 bin adetten fazla satılan ve çıktığı günden itibaren satış rekorları kıran Nintendo’nun ‘kişiye özel’ taşınabilir oyun konsolu DSi, sunduğu yepyeni özelliklerle 3 Nisan’dan itibaren tüm Avrupa ile aynı anda Türkiye’de de satışa sunuluyor.

Remix hazırlayın

Nintendo DSi ile fotoğraf çekip üzerinde oynamalar yapabilir ve arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Ayrıca geliştirilmiş ses kalitesi ve özellikleriyle bir çok farklı ve yaratıcı ses ve müzik uygulamasını kullanıcılarına sunarak taşınabilir müzik çalar özelliği ile ön plana çıkan Nintendo DSi ile favori müziklerinizi dinleyebilir ve hatta farklı efektler ekleyerek kendi remixlerinizi oluşturabilirsiniz.  Örneğin, yabancı dildeki bir cümleyi yavaşlatarak, doğru okunuşun nasıl söylendiğini kolayca öğrenebilir,  şarkıları yavaşlatarak sözlerini ve enstrümantal soloları dinleyebilirsiniz.

Fotoğraflarınız ile eğlenin
Oyun tutkunlarının sabırsızlıkla beklediği Nintendo DSi’ın iki ekranın ortasında ve üst ekranın arkasında bulunan iki adet dahili kamerasıyla isterseniz kendi fotoğraflarınızı isterseniz arkadaşlarınız ve ailenizin fotoğraflarını rahatlıkla çekebilirseniz. 11 özel kamera efekti sunan Nintendo DSi ile gelen bu iki kamera, yüz hatlarındaki değişimleri ve oyuncu hareketlerini eksiksiz olarak algılayabiliyor. Bu özellik sayesinde, vücudun üst kısmı, eller, kollar ve kafa ile yapılan hareketler direkt oyuna aktarılabiliyorsunuz.

Yeni oyunlar ve uygulamalar
1000’den fazla Nintendo DS oyununun yanı sıra yeni DSiWare oyunlarını direkt olarak Nintendo DSi’nize indirip oynayabilirsiniz. Nintendo DSi’ın çıkışı ile ücretsiz olarak Nintendo DSi internet tarayıcısını indirip, Nintendo DSi’ları üzerinden  kolayca internete ulaşabilirsiniz.