reklamı kapat

POPÜLER

Nintendo, NES Classic Edition’ın ardından SNES’i de geri getirmeye hazırlanıyor

20 Nisan 2017

Geçtiğimiz günlerde Nintendo, büyük ilgi gören NES Classic Edition‘ın üretimini durdurduğunu açıklamış ve hayranları bir hayli üzmüştü. Şimdi ise Nintendo kulislerinde beklenmedik bir şeyler konuşuluyor.

Eğer hala bir NES Classic Edition edinemediyseniz ne yazık ki 60 dolarlık konsol için şansınızı kaybettiniz. İlk olarak Kuzey Amerika, sonrasında ise Avrupa ve Japonya’da üretimi ve dağıtımı duran NES Classic Edition artık resmi olarak bir karaborsa ürünü. Nintendo’nun büyük ilgi gören bu mini retro konsolunu piyasadan kaldırmasının ardından adeta yasa boğulan hayranları ise sevindirici bir haber bekliyor olabilir.

Eurogamer’ın haberine göre Nintendo bir SNES mini üretme peşinde. Retro tutkunlarının şimdiden nefeslerini tuttuğu bu dedikodu, şimdilik sadece Eurogamer’ın Nintendo içindeki kaynaklarına dayanıyor. Resmi isminin Nintendo Classic Mini: Super Nintendo Entertainment System olması beklenen SNES mini için olası çıkış tarihi ise aralık ayını işaret ediyor. SNES mininin tıpkı NES Classic Edition’da olduğu gibi tak kullan cihazı olması bekleniyor. İçinde oyunlarla yüklü halde gelecek olan SNES mini, nostaljiyi de sonuna kadar yaşatacak gibi. Daha geniş bir katalogda oyun sunması planlanan cihazın ise NES Classic Edition gibi kısa süreli bir üretim olup olmayacağı henüz belli değil. O yüzden eğer bir SNES mini istiyorsanız bu sefer hızlı davranmanız gerekecek. Yoksa sonu yine uçuk fiyatlarla satılan karaborsa NES Classic Edition’lar gibi olabilir…

YORUMLAR