reklamı kapat

POPÜLER

Noctua fanlara sahip Asus RTX 3070

Noctua fanlara sahip Asus RTX 3070 kendisini gösterdi

Soğutma pazarının en büyük isimlerinden Noctua imzalı fanlara sahip Asus RTX 3070 ekran kartı kendisini gösterdi.

Noctua imzalı soğutma fanları uzun zamandır hayatımızda. Özellikle CPU yani işlemci soğutucuları sesiz ve güçlü olmalarıyla çok beğenilen firma, yakında ekran kartı pazarında da ciddi şekilde ses getirecek. Çünkü Asus ile bir ortaklık kuran önemli üretici, pazara kendi fanlarını taşıyan RTX 3070 ile çıkacak.

Sızdırılan tasarımını sayfada gördüğünüz bu özel ekran kartı, Noctua’nın ikonik renklerine sahip iki adet fan üzerine kuruluyor ve oldukça büyük bir seçenek konumunda bulunuyor.

Üç yuvalık yer kaplayacak gibi görünen kartın, piyasaya 1.100 dolar gibi bir fiyattan çıkarılacağı iddia ediliyor ancak bu henüz tam olarak kesinleştirilmiş değil. Kartın Noctua imzalı fanlarıyla sessiz bir yüksek performans getirmesi ve birçok RTX 3070’den daha iyi sonuçlar sunması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Noctua fanlara sahip Asus RTX 3070 dikkat çekti

Nvidia ekran kartlarıyla alakalı en son DLSS merkezli bir gelişme de dikkat çekmişti. İşte İnanılmaz FPS farkı yaratan teknoloji, Windows 10 ve Windows 11 için yayımlanan son sürücüler ile 100 oyunu geride bıraktı. Yani artık 100’den fazla oyunda DLSS aktif edilebiliyor. Son sürücüler daha öncekilere ek olarak 28 yeni oyuna destek getiriyor.

Bu arada firmanın DLAA (Deep Learning Anti-Aliasing) için de çalıştığı duyuruldu. Yapay zeka temelli köşe yumuşatma sistemi, GPU’su güçlü kullanıcılara daha yüksek kalite (Performans artışı olmayacak gibi görünüyor) getirecek.

Nvidia’nın yayımlanan yeni sürücülerini direkt olarak buradan indirilebiliyor. Destekli oyunlara ise buradan ulaşabilirsiniz. DLSS’in çok eski olmayan tüm Nvidia ekran kartlarında olduğunu belirtelim.

İlginizi Çekebilir

Dünyanın en küçük aksiyon kamerası ile tanışın