reklamı kapat

POPÜLER

Nokia 3’ün teknik özellikleri gün yüzüne çıktı

Nokia’nın MWC 2017’de birkaç adet telefon tanıtacağını sizlere geçen günlerde aktarmıştık. Nokia 3, Nokia 5 ve Nokia 3310’un etkinlik çerçevesinde tanıtılacağı biliniyordu. Hatta Nokia 5’in teknik özellikleri gün yüzüne çıkmış ve cihazların tamamının fiyat bilgisi de kendisini göstermişti. Fakat Nokia 3’ün teknik özellikleriyle ilgili olarak herhangi bir bilgi bulunmuyordu. Şimdi ise Nokia 3’ün teknik özellikleri kendisini gösterdi.

Tıpkı Nokia 5 gibi 5,2 inç ekranla geleceği söylenen cihazın teknik özellikler Nokia 5’e göre daha düşük seviyede tutulmuş gibi görünüyor. Ekran çözünürlüğün 720p olan telefon, gücünü Qualcomm Snapdraon 425 işlemciden alıyor. 2 GB RAM’in yer aldığı telefonda 16 GB dahili depolama bulunuyor. Cihazın microSD kart desteği sunup sunmayacağı henüz bilinmiyor. Telefonun kamera özellikleri de bir hayli iddialı görünüyor. İddialar doğruysa Nokia 3’ün arka kısmında 13 megapiksel çözünürlüğünde kamera bizleri karşılayacak. Ayrıca 5 megapiksel çözünürlüğünde selfie kamerasının bulunacağı da söylenenler arasında. Telefonun Android 7.0 Nougat ile kutudan çıkacağını da sözlerimize ekleyelim.

150 dolar fiyat etiketiyle satışa sunulacak olan cihazın mart ya da nisan ayında kullanıcılarla buluşması bekleniyor. Ayrıca cihazın büyük pazarlarda satışa sunulacağı ileri sürülüyor. Nokia 6’nın Çin’e özel olarak piyasaya sürüldüğünü göz önünde bulundurursak Nokia 3’ün farklı pazarlara çıkması, marka adına önemli bir adım olabilir. Detaylar için MWC 2017’yi beklememiz gerekiyor.