reklamı kapat

POPÜLER

Nokia’dan çift arka kameralı akıllı telefon sürprizi [Video]

16 Mayıs 2017

Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtılan modelleriyle büyük ilgi uyandıran Nokia yakında çift arka kameralı üst segment bir akıllı telefonla karşımıza çıkacak gibi görünüyor.

Aslına bakarsanız Nokia’nın çift arka kameralı amiral gemisi bir modele sahip olacağı bir süredir konuşuluyordu. Henüz ismi bilinmeyen bu modelin çizimleri mart ayında gün yüzüne çıkmıştı. Fakat bu video internete düşen çizimlerin tasarım olmakla kalmadığını net bir şekilde ortaya koyuyor. Video sayesinde birçok açıdan bakma fırsatı elde ettiğimiz cihaz genel anlamda Nokia 3, Nokia 5 ve Nokia 6 modellerine oldukça benziyor. Telefonun alt kısmında ana ekran tuşunun yanı sıra diğer dokunmatik tuşların yer aldığını görüyoruz. Sağ üst köşede ise klasik Nokia logosu bulunuyor. Elbette asıl ilgi uyandırıcı gelişme cihazın arka yüzünü göstermesiyle ortaya çıkıyor. Bizleri daha önce çizimlerde de gördüğümüz üzere çift arka kamera karşılıyor.

Elbette videonun bu kadar ilgi uyandırmasının tek nedeni Nokia ismi değil. Videoyu yükleyen George Chevalier Lewis‘in daha önce Nokia için çalışmış olması. Dolayısıyla bu durum karşımızdakinin bir konsept tasarımdan çok yeni modele ait bir tanıtım videosu olduğunu düşündürüyor.

Henüz teknik özellikleri açıklanmayan çift arka kameralı yeni Nokia modelini aşağıda yer alan videomuzda yakından görebilirsiniz.

VİDEO

YORUMLAR