reklamı kapat

POPÜLER

Nokia 9

Beş arka kameralı Nokia 9 için önemli detaylar

HMD Global‘in beş arka kameralı telefonu Nokia 9 için yeni teknik detaylar ortaya çıktı. Model kamera haricinde öne çıkamayacak gibi görünüyor.

Nokia 9, hep söylediğimiz gibi direkt olarak kamera sistemiyle gündeme gelen bir amiral gemisi akıllı telefon. Arkasında beşli bir kamera kurulumu taşıyacak denilen telefon, Zeiss imzalı bu kameralar ile büyük merak uyandırıyor. Çentiksiz bir tasarımla gelen model, kayıtlar sayesinde yeni detaylar kazandı. Buna göre model 154.8×75.76×7.97 mm boyuta sahip. Çift SIM desteğiyle yolda olduğu belirtilen cihaz, 4GB / 6 GB RAM ve 64 GB ve 128 GB dahili depolama seçenekleriyle geliyor. 6,18 inç boyutunda bir ekran üzerine kurulacak denilen akıllı telefonun, bu ekranda entegre parmak izi okuyucusu taşıması bekleniyor. Gücünü Snapdragon 845 ya da düşük bir ihtimalle Snapdragon 855 işlemciden alma ihtimali bulunan Nokia 9, başta da dediğimiz gibi sadece kamera sistemiyle öne çıkacak izlenimi yaratıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nokia 9

Nokia 9 maalesef çok yakında tanıtılmayacak

Merak edilen akıllı telefon, 2019 Şubat ayından önce kesinlikle lanse edilmeyecek deniyor. Daha önce 2018 bitmeden tanıtılacağı söylenen model, henüz büyük çıkışa hazır değil gibi duruyor. Bu durum modeli merak edenleri elbette üzüyor. Gecikmenin arkasında kamera donanımın yer aldığı bazı kaynaklarca açıklanıyor.

İlginizi Çekebilir

Zeiss’ın yeni tam kare fotoğraf makinesi