reklamı kapat

POPÜLER

Nokia 5.1 Plus Nokia X5
Nokia 5.1 Plus Nokia X5

Nokia 5.1 Plus (X5) hakkında dikkat çeken son dakika bilgileri

Yarın resmi olarak lanse edilecek Nokia 5.1 Plus (Çin’de Nokia X5) hakkında yeni teknik detaylar ortaya çıktı. Bu son dakika bilgileri heyecanı artıyor.

Advertisement

Çıkış tarihi geçtiğimiz gün ortaya çıkan Nokia 5.1 Plus, aslında teknik ve tasarımsal olarak detaylanmış bir model. Yeni bilgiler ise bazı noktaları iyice kesin hale getiriyor. Baktığımız zaman telefon kesin olarak Helio P60 işlemciden alıyor. Daha önce Snapdragon 600 serisi ya da Helio P23 ile gelebileceği iddia edilen telefon, kesin olarak Helio P60 kullanıyor. Bu da fiyat düşük tutulursa modeli düşünenler için güzel görünüyor. 5,86 inç 720p IPS bir ekrana sahip olacağı belirtilen cihaz, USB-C portuna ve 3.5mm kulaklık girişine sahip. Boyutunun 149.5 x 71.9 x 8mm olduğu söylenen Nokia 5.1 Plus, nispeten ince çerçevelerle geliyor. 3 GB, 4 GB ya da 6 GB RAM ile elde edilebileceği söylenen model, 32 GB ya da 64 GB olmak üzere iki farklı depolamaya sahip. Bünyesinde 3.000 mAh pil taşıyan cihazın arkasında ise 13 megapiksel + 5 megapiksel çiftli kamera yer alıyor. Önde ise 8 megapiksel kamera bizleri karşılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nokia 5.1 Plus Nokia X5

Nokia 5.1 Plus tanıdık bir tasarım kullanıyor

Oldukça geniş bir ekran çentiği üzerine kurulan telefon, onun haricinde gerçekten şık görünüyor. Ön yüzünde fiziksel bir buton yer almayan cihaz, parmak izi sensörünü arkasında taşıyor. 120 dolar başlangıç fiyatıyla yolda olduğu belirtilen telefon, önce Çin daha sonra global pazara gelecek deniyor. Bu arada Nokia X6’nın global sürümü de yakında çıkıyor.

İlgili Video

Normal Nokia 5.1 tanıtım videosu