reklamı kapat

POPÜLER

Nokia Lumia 820 incelemesi

LUMIA 920’NİN İZLERİNDEN GİDEN LUMIA 820, MARKANIN ŞU AN İÇİN EN FAZLA ÖNE ÇIKAN MODELLERİNİDEN BİRİ. RENKLİ KASALARI VE WINDOWS PHONE 8 İŞLETİM SİSTEMİ İLE DİKKAT ÇEKEN CİHAZIN NOKIA’YA AİT NAVİGASYON VE MÜZİK UYGULAMALARINI HERKES DENEMELİ

Cep telefonunun ilk evrelerine yetişmiş olanlar hemen anlayacaktır “eski güzel günler”le neyi kastettiğimizi. Nokia’nın değiştirilebilir kapaklı telefonlarını çoğumuz kullandık. Bugün, eğer iPhone kullanıcısı değilseniz, kendi akıllı telefonunuzun aynısından bir arkadaşınızda görmeniz çok yüksek bir ihtimal değil. Şimdi ise sayısız seçeneğimiz var ve artık çoktan kanıksadığımız yeni yeni teknolojiler elimizin altında. Ancak Nokia’nın piyasayı kasıp kavurduğu, liderliğin ve tek olmanın tadını doyasıya çıkardığı o eski günlerde cep telefonumuza gelecek en ufak yeniliğe bile heyecanlı gözlerle bakıyorduk. Nokia 3310’ların kapağını arkadaşımızınkilerle değiştirmek o zamanlar için bir eğlenceydi.

İKİNCİ BASKI
Nokia, Microsoft’la yenilendiğini dünya aleme duyuruyor. İlk baskıyı Lumia 920’yle yapan Finlandiyalı üretici ikinci hamlesini Lumia 820 ile yapıyor. Arada bir de Lumia 620 vardı ama teknik özellikler, ekran, kamera, işlemci hızı, 4G desteği gibi önemli noktalarda Lumia 620 bir adım daha geride kalıyor. Lumia 820’nin 4,3 inçlik AMOLED ekranı 480×800 piksel çözünürlük sunuyor. Arka kapakları değiştirilebilen Lumia 820’nin pek çok rengi mevcut. Arka kapak yerinden biraz zor çıkıyor. İtiraf edelim, biraz değil oldukça zor çıkıyor. Bataryanın altında micro SIM ve microSD kart girişi bulunuyor. Lumia 820’nin 8 GB’lık dahili belleğini artırmak mümkün. Renkli, değiştirilebilir kapaklar aynı zamanda kablosuz şarjı da mümkün kılan parçalar oluyor. Üstelik de Windows Phone 8’in renkli arayüzüne çok da yakışıyor bu renkli kapaklar. Windows Phone 8, bildiğiniz gibi. İnşaatı yeni bitmiş ama sizin kattan başka hiçbir katta oturan olmadığı için bir türlü ısınmayan eve benziyor. Markette iyi bir uygulama bulmak için uzun süre vakit geçirmeniz gerekiyor. Kullanıcının, ücretli uygulamaları satın almadan önce indirip denemesine izin verilmesi başarılı bir özellik.