reklamı kapat

POPÜLER

Samsung’un bulut çözümü: HomeSync

Samsung, HomeSync olarak adlandırdığı ağ cihazını kullanıcılarla buluşturmaya hazırlanıyor. Kullanıcıların kendine özel bir bulut depolama sistemi kurmasına olanak tanıyan HomeSync, bünyesinde barındırdığı 1 TB’lık dahili depolama alanı ile tüm içerikler için hem özel hem de paylaşabilir bir depolama alanı imkanını kullanıcılara sunuyor.

Sekiz ayrı hesaba kadar destek veren HomeSync, akıllı telefonlardaki fotoğraf ve videoların uzaktan yedeklenebilmesine ve depolanan fotoğraf ve dosyalara mobil cihazlar üzerinden ulaşabilmeye yarıyor. HomeSync sunduğu bu özelliklerin haricinde Android platformunu televizyon ortamına getirmesi açısından da dikkat çekici. Kullanıcılar, HomeSync’in Jelly Bean medya oynatıcısı sayesinde Android deneyimini en iyi şekilde yaşayabiliyor; Google Play Store’da yer alan tüm uygulamalara ulaşabiliyor.

Biraz da teknik detaylarından bahsedelim. Gücünü 1,7 GHz hızında çalışan çift çekirdekli işlemciden alan HomeSync‘de 1 GB DDR3, 8 GB eMMC ve 1 TB’lık depolama alanı yer alıyor. Cihazın bağlantı noktaları arasında ise Wi-Fi 02.11 b/g/n, Gigabit Ethernet, Bluetooth 4.0, USB 3.0, optik ses çıkışı, micro-USB ve HDMI yer alıyor. Cihazın ne zaman ve ne gibi bir fiyattan Türkiye’de satışa sunulacağı henüz belli değil.

YORUMLAR