reklamı kapat

POPÜLER

HMD Skyline

Nokia Lumia 920’yi akla getiren HMD Skyline ortaya çıktı

Nokia Lumia 920’yi akla getiren HMD Skyline ortaya çıktı. Firmadan ayrıca HMD Atlas isimli bir akıllı telefon modeli daha geliyor.

HMD, kendi markasını taşıyan yeni Android telefonlar hazırlıyor. O telefonlardan biri olan HMD Skyline, eski efsanelerden Nokia imzalı Lumia 920’yi akla getiren bir tasarım üzerine kuruluyor. Firmanın ikonik sarı rengini bile tercih ettiği Skyline, henüz ne zaman tanıtılacak bilinmiyor. Sızıntılara göre modelde Snapdragon 7s Gen 2 işlemci ve 120 Hz’lik bir FHD+ OLED ekran bulunuyor. 32 megapiksel selfie kamerasına ve 108 megapiksellik bir ana kameraya sahip olduğu da iddia edilen cihaz, karşımıza 33W şarj destekli 4.900 mAh batarya ile çıkabilir. Daha standart bir tasarıma sahip olan HMD Atlas ise iddiaya göre gücünü Snapdragon 4 Gen 2 işlemciden alıyor. 6,64 inç boyutundaki IPS LCD ekranında 120 Hz yenileme hızı sunan telefon, arkasında 48 megapiksel geniş açı + 5 megapiksellik ultra geniş açı kameraları barındırıyor. 5.500 mAh bataryaya sahip telefon, Skyline gibi henüz ne zaman ya da ne kadara satılacak bilinmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Geçtiğimiz aylarda bira tarafının devlerinden Heineken ile bir araya gelen HMD, “The Boring Phone” isimli telefonu hazırlamıştı. İlginç kapaklı cep telefonu The Boring Phone, en baştan belirtmek gerekirse satışa sunulacak bir seçenek değil. Aktarıldığı kadarıyla ürün gerçekten üretilmiş (Toplam 5.000 adet) ancak sadece İngiltere’de düzenlenecek bazı çekilişler ile dağıtılacak. İçinde uygulama olmayan, bir web tarayıcısı bulunmayan veya e-posta alamayan ya da gönderemeyen ancak “Snake / Yılan” oyunu bulunan telefon, sadece temel iletişime dayanıyor.

İçinde 2.8-inç, dışında ise 1.77-inç ekran bulunan üründe, 0.3 megapiksellik bir kamera ve 3.5 mm kulaklık girişi yer alıyor. 2G, 3G ve 4G ağlarına bağlanarak telefon görüşmeleri ve SMS gönderimi yapılabilen cep telefonu, temelde “aptal” bir seçenek olarak sıkıcı ve kağıt üzerinde bu yapısıyla arkadaşlarınızla daha fazla vakit geçirmenize imkan tanıyor. En azından HMD ve Heineken ikilisi öyle düşünüyor, akıllı telefonlar biliyorsunuz insanların yüz yüze kurdukları sosyal ilişkileri ciddi şekilde azaltıyor.

The Boring Phone

Screenshot

Screenshot

Screenshot

Screenshot

Screenshot

Screenshot

HMD Skyline yanında bu da ilginizi çekebilir: Hyundai’den otomatik çalışan şarj robotu