reklamı kapat

POPÜLER

Nokia’nin Windows 8’li tableti için geri sayım başladı mı?

Nokia‘nın Microsoft‘la ilişkisi başlayalı uzun süre oldu. Lumia cihazlarının bilinirliği günden güne daha da artan Finlandiyalı üreticiden, kendi markasını taşıyan bir tablet geleceğinin sinyalleri daha önceleri çok kereler verilmişti. Bir Nokia yetkilisi, bir yıldan fazla zaman önce, Nokia’nın tablet planları olduğunu doğrulamıştı. En son bu yılın şubat ayında Stephen Elop, tablet duyurusu için erken olduğunu, ancak bu konuyla çok yakından ilgilendiklerini söyleyerek kesin konuşmamış ama kapıyı da aralık bırakmıştı. Nokia’nın tabletine ait olduğu iddia edilen görüntüler ise duyurunun yakın zamanda gelebileceğini düşündürüyor.
Nokia tablet
Fotoğrafta görünen tablet WP Central forumlarında ortaya çıktı. Fotoğrafları yükleyen kullanıcının belirttiğine göre bu Nokia’nın yeni tabletinin bir prototipi. Arka yüzünde Nokia markasının yazılı bulunduğu tabletin ekran büyüklüğünün 10,1 inç, işletim sistemininse Windows RT olduğu iddia ediliyor. 1,3 GHz hızında NVIDIA Tegra 3 işlemciyle çalıştığı, 2 GB belleğe, HDMI çıkışına ve en az bir USB girişine sahip olduğu da sızan prototipe ait olduğu iddia edilen diğer teknik özellikler.

41 MEGAPİKSEL KAMERALI LUMIA
Nokia’nın internete sızan prototiplerinin ilki bu değil. Geçtiğimiz günlerde de yeni, 41 megapiksel kameralı bir Lumia akıllı telefonun görselleri internette dolaşıyordu. Yine WP Central‘ın haberine göre önceden EOS adıyla duyurulması beklenen Windows Phone 8 işletim sistemli, 41 megapiksel kameralı akıllı telefonun ismi Nokia Lumia 1020. Sarı, siyah ve beyaz renk seçenekleriyle tanıtılması beklenen telefonun optik görüntü sabitleyicisi bulunuyor. WP Central; 2 GB RAM, 32 GB dahili hafıza, NFC, FM radyo, kablosuz şarj kapağı gibi özellikleri bulunan telefonun ay sonunda Amerika’da satışa sunulacağını söylüyor.
Nokia Lumia 1020