reklamı kapat

POPÜLER

CMF Phone 1

Nothing alt markasından “CMF Phone 1” geliyor

Ürünleri Türkiye’de de satılan yeni teknoloji firmalarından Nothing, alt markası üzerinden “CMF Phone 1” isimli bir telefon satacak.

CMF Phone 1 için şimdilik sadece yukarıda gördüğünüz görsel paylaşıldı. İlginç bir tasarıma sahip olacak gibi görünen CMF imzalı ilk akıllı telefon modeli Phone 1, henüz kesin olmamakla birlikte ileride Türkiye’de de satılabilir. Çok yakında tanıtılacağı belirtilen ürün, diğer CMF ürünleri gibi fiyat-performans odaklı olacak. Sızıntılara göre cihaz, 6,7 inç 120 Hz OLED ekrana, MediaTek Dimensity 7200 işlemciye ve 5.000 mAh bataryaya sahip olacak. Ayrıca, arkada iki adet 50 megapiksel kamera ve önde 16 megapiksel selfie kamerası bulunacak. Nothing için başka haberler de geliyor. Örneğin geçtiğimiz hafta çıkan haberlere göre Nothing Phone (3) akıllı telefon modeli bu yıl içinde tanıtılmayacak. Telefon 2025 yılına kalmış durumda. Uzun zamandır konuşulan Nothing Phone (3) 2025 yılına kaldı ancak firma hem mevcut hem de gelecek modelleri güçlendirecek yeni yapay zeka özellikleri geliştiriyor. Bunların henüz tam olarak neler olduğu bilinmiyor, ancak Carl Pei’nin açıklamasına göre şirket içinde yapay zeka konusunda birden fazla proje yürütülüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Phone (3) modelini direkt olarak yapay zeka üzerine kuracaklarını belirten Pei, buradaki videoda yapay zeka konusunda yaptıkları denemelerden bazı örnekler gösterdi. Demolardan birinde kişilere farklı konularda yardımcı olabilecek bir sesli asistan sergilendi, diğerinde ise yapay zeka ile güçlendirilen ve birçok bilgiyi bir araya getiren dinamik “hub” sergilendi. Geçtiğimiz ay ürünlerine ChatGPT desteği getiren şirket, doğal olarak yapay zeka yarışının gerisinde kalmak istemiyor.

CMF Phone 1 yanında bu da ilginizi çekebilir: Motorola’nın uzaktan kablosuz şarj teknolojisi