reklamı kapat

POPÜLER

Nürburgring’de hız rekoru getiren 570 beygirlik modifiye: BMW M235i [Video]

BMW’ye kendi ülkesinden gelen performans dokunuşu, Yeşil Cehenneme çıkmış en hızlı model rozetini de beraberinde getirdi.

Yaptığı işlerle Almanya merkezli otomobil geliştiricileri arasında kendisine ilk sıralarda yer açmayı başaran AC Schnitzer 30 yıllık bir birikimle yoluna devam ediyor. BMW’nin otomobil ve motosiklet modellerinin yanında MINI, Jaguar ve Land Rover gibi markaların modelleri üzerinde de başarılı çalışmalar yapan ekibin haberimize konu olan son çalışmasının başrolündeyse bir BMW var. Bu zamana kadar paylaştığımız tüm geliştiricilerden farklı olarak bir hız rekorunu da beraberinde getiren AC Schnitzer ekibinin M235i projesi, Nürburgring pistine çıkmış en hızlı “sokak BMW”si rozetine sahip.


2016 yılı Cenevre Otomobil Fuarı kapsamında konsept bir versiyonla tanıtılan otomobilin önemli oranda iyileştirilmiş hali olarak nitelendirilen M235i‘de turbo beslemeyle 570 beygir güce sahip 3.0 litrelik motor kullanılıyor. Güç ünitesinde olduğu gibi gövdesinde de ağırlık kazanımı sağlayan önemli iyileştirmeler barındıran araçta 20 inç‘lik jantlar, karbon kaput, arka kanat, lip, difüzör ve egzoz gibi parçalar farkı yaratanlar arasında. Altyapısında ayarlanabilir Clubsport süspansiyonların kullanıldığı aracın teknik değerlerine baktığımızda 330 km/s maksimum sürat ve 3,9 saniyelik 0-100 gibi etkiletici rakamları görüyoruz ki toplamda 570 beygirlik bir yapbozun parçalarını simgeleyen bu donanımları bir araya getirdiğimizde önümüze bir rekortmen çıkıyor. Sözü fazla uzatmadan sizleri Yeşil Cehennem’e çıkmış en hızlı BMW’nin 7 dakika 25 saniye 8 saliselik performansıyla baş başa bırakalım.

VİDEO