reklamı kapat

POPÜLER

410 beygirlik güç ve tanıtımı aratmayan sızıntı görselleriyle 2019 BMW M2 Competition ortaya çıktı

Pekin Otomobil Fuarı 2018 kapsamında resmi tanıtımı gerçekleştirilecek olan 2019 BMW M2 Competition, ortaya çıkan detaylarıyla tanıtımını beklememize gerek bırakmıyor.

Nisan ayı takviminin en önemli organizasyonu olan Pekin Otomobil Fuarı‘nın kapılarını açması için önümüzde yaklaşık iki hafta gibi bir zaman dilimi var. Kulağa her ne kadar bölgesel gibi gibi gelse de, Avrupa ve Amerika merkezli pek çok markanın önemli kozlarıyla katılacağını bildiğimiz organizasyonda Türkiye’deki meraklılar için önemli modeller olacak. Fuarda tanıtılacağını bildiğimiz birkaç modelden birisi olan 2019 BMW M2 Competition, beklenenin çok öncesinde gelen sızıntılarla neredeyse tanıtımını gerçekleştirdi. Bu zamana kadar gördüğümüz en temiz sızıntı görselleri eşliğinde bizleri karşılayan aracın teknik değerlerine kadar uzanan derin derin bir bilgi zenginliği söz konusu. 410 beygirlik güç değeriyle geleceğini öğrendiğimiz model, geçtiğimiz süreçte ortaya atılan dedikoduların çoğunu doğruluyor.

Geriye ne kaldı?

Slovenya merkezli kaynaklar üzerinden ortaya çıkan detayların ilk olarak performans kısmından başlayalım. Kaputunun altında beklenildiği gibi M4’de de gördüğümüz 3.0 litrelik altı silindir bi-turbo makineyle gelecek olan M2, 410 beygirin yanında 550 Nm‘lik tork ile yürüyecek. Bu motor ve otomatik şanzıman kombinasyonuyla, 0’da 100’e hızlanmasını 4,2 saniyede tamamlayacağı söylenen aracın maksimum hız kısmında şimdilik herhangi bir bilginin bulunmadığını belirtmekte fayda var. Sızıntı kısmının en detaylı bölümü ise görüldüğü üzere fotoğraf kısmında. Dış ve iç bölümünde tüm merak edilen noktalarının görülebildiği bu içeriklerde, standart versiyon üzerine gelen M dokunuşunun izleri mevcut. Aracın karakteristik hatlarına verilen şekli büyütülen ön tampon ile başlatan ekip, M4’ten aynaları ödünç almayı da ihmal etmemiş. Kokpit bölümünde de direksiyon başta olmak üzere M modellerinden alıştığımız değişimlerin kullanıldığı M2 Competition ile resmi olaran 25 Nisan’da tanışmayı bekliyoruz. Gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.