reklamı kapat

POPÜLER

NVIDIA

NVIDIA’dan 6,9 milyar dolarlık dev satın alma

NVIDIA, İsrailli yonga üreticisi Mellanox‘u bünyesine kattığını duyurdu. NVIDIA; Intel’in de satın almak için büyük çaba sarfettiği Mellanox için 6,9 milyar dolar ödemeyi kabul etti.

Mellanox öncelikle, yüksek hızlı ethernet ve sunucuları bağlayan InfiniBand ağlarına güç veren çipler üretiyor. Bu tür ürünler veri merkezilerinde, yapay zeka ve yoğun hesaplama türleri için kullanılan yüksek performanslı süper bilgisayarlarda tercih ediliyor. Mellanox imzasını taşıyan çiplerin ayrıca sürücüsüz otomobillerde, oyun bilgisayarlarında ve iş istasyonlarında da kullanıldığını belirtmekte yarar var. Gelecekteki veri merkezleri, optimum performans için ara bağlantılarıyla bütünsel olarak tasarlanmış, on binlerce bilgi işlem düğümüne sahip dev bilgi işlem motorları olarak tasarlanacak.

Yüksek performanslı çiplere imza atan İsrail merkezli Mellanox, InfiniBand ara bağlantı teknolojisine öncülük etti ve yüksek hızlı Ethernet ürünlerinin yanı sıra, dünyanın en hızlı süper bilgisayarlarının yarısından çoğunda ve birçok önde gelen yüksek ölçekli veri merkezlerinde kullanılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mellanox’tan konu hakkında açıklama

Mellanox CEO’su Eyal Waldman, “İki şirketimizi bir araya getirmek, uzun zamandır devam eden ortaklığımızın doğal bir uzantısı olarak karşımıza çıkıyor ve ortak performans odaklı kültürlerimiz için mükemmel bir seçim” dedi.

İlginizi çekebilir

NVIDIA’nın bütçe dostu yeni modeli RTX 2060