reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones 8. sezon

Game of Thrones 8. sezon ilk iki bölümün süresini kesinleştirdi

Game of Thrones 8. sezon bölüm uzunlukları en çok merak edilen detaylar arasında yer alıyor. İlk iki bölümün ise süresi nihayet netleşti.

14 Nisan’da başlayacak olan Game of Thrones 8. sezon, 6 bölümden oluşan nefes kesici bir finali izleyicilerle buluşturmaya hazırlanıyor. Geçtiğimiz aylarda sızdırılan bölüm süreleri ise her biri film tadında 1 saat ve üzeri bir maceranın beklediğini işaret ediyordu. Sızdırılan sürelerde ilk iki bölüm 60 dakika görünürken sonraki bölümler ise 80 dakika olarak belirtilmişti. Ancak o dönemde de belirttiğimiz gibi Game of Thrones hiçbir zaman böylesine “yuvarlak” sürelere sahip olmadı. İlla ki birkaç dakika oynama olacaktı ki HBO, ilk iki bölümün net süresini nihayet resmi sitesi üzerinden yayınladı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlk iki bölüm 60 dakikanın altında

Resmi sürelere baktığımızda, 14 Nisan’da yayınlanacak olan ilk bölümün 54 dakika süreceği belirtiliyor. Bu da aslında hemen hemen herhangi bir Game of Thrones bölümüne denk geliyor. 21 Nisan’da yayınlanacak olan ikinci bölümün süresi ise 58 dakika olarak açıklandı. Esas merak edilen ve büyük savaşın yer almasının beklendiği üçüncü bölüm süresi ise henüz netleşmiş değil.

İlk iki bölüm aşağı yukarı 60 dakikalık süreyi tuttururken, kalan dört bölümün ise sızıntıda olduğu gibi daha uzun olması bekleniyor. Ancak 90 dakikalara çıkacak bir bölüm görme ihtimalimizin çok düşük olduğunu belirtelim. 80 civarında bir süre bizi bekliyor gibi görünüyor. Bu arada Türkiye yayınlarının da Amerika ile eş zamanlı olacağını hatırlatalım. Dizinin Türkiye yayın saatine ilişkin detaylı bilgiye buradaki haberimizden ulaşabilirsiniz.

İlgili video

Game of Thrones 8. sezon fragmanı