reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

NVIDIA Shield haziranda geliyor, fiyatı 350 dolar

Bu yılın başında CES‘te tanıtımı yapılan taşınabilir oyun konsolu NVIDIA Shield‘in çıkış tarihi belli oldu. Haziran ayında Amerika’da 350 dolardan satışa sunulacak olan taşınabilir oyun konsolu, dört çekirdekli Tegra 4 işlemci ve 2 GB RAM ile üst düzey bir oyun performansı sunmaya hazırlanıyor. 20 Mayıs’ta genel olarak ön siparişe açılacak olan Android destekli cihazda 1280×720 piksel çözünürlüklü 5 inç dokunmatik ekran ve 16 GB dahili depolama alanı bulunuyor.
NVIDIA Shield
Cihazın bağlantı seçenekleri arasında Wi-Fi, Bluetooth, GPS, kulaklık girişi, microSD, micro-USB ve mini-HDMI yer alıyor. 5 ile 10 saate kadar oyun oynamaya veya 24 saat HD video izlemeye olanak tanıyan Shield’ın en dikkat çekici özelliklerinden biri de Tegra 4 işlemcisi sayesinde HDMI üzerinden harici ekranlara 4K çözünürlüklü videolar aktarabilmesi.
NVIDIA Shield
Project Shield, Android platformunda yer alan oyunlar ile birlikte Tegra Zone platformu üzerinden indirmeye sunulan oyunları da oynama imkanı sunuyor. Taşınabilir oyun konsolu buna ek olarak GeForce GTX 650 veya daha üstü bir grafik işlemciyi bünyesinde barındıran PC’lerden (Mac için herhangi bir açıklama yapılmadı) Wi-Fi üzerinden oyun oynama olanağı da tanıyor.
NVIDIA Shield