reklamı kapat

POPÜLER

Nvidia Matrix

Nvidia tarafında Matrix için hazırlanan özel PC’ler ile tanışın

Ekran kartı devi Nvidia tarafından Matrix için özel olarak hazırlanan özel PC’ler ses getirdi. Firma burada üç farklı seçenek hazırladı.

Nvidia ve Warner Bros. Pictures ortaklığında hayat bulan bu özel bilgisayarlar, direkt olarak yeni Matrix filmi The Matrix Resurrections odağında hayat buldu. Bunları yurt dışındaki şanslı bazı kişilere hediye edecek firma, bu PC’leri hazırlamak adına başka firmalar ve isimler ile de çalışmış.

Örneğin Matrix dünyasına göndermeler yapan PC’lerden birisinin arkasında Stefan Ulrich ve Digital Storm ortaklığı yer alıyor. Bir modeli NZXT ve Dave Cathey hayata geçirmiş. Birini ise direkt olarak Nvidia ile Staszek “Tip” Wiertelak birlikte hazırlamış.

Sürpriz olmayacağı üzere çok üst seviye parçalar ile donatılan PC’ler, Matrix’in ikonik yeşil rengini odak noktasına alıyorlar. Bu PC’lerin normal satışı olmayacak, yukarıda da dediğimiz gibi sadece üç örnek seçilerek hediye edilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hazırlanan PC’ler The Matrix Awakens demosunu çalıştırmayacak

The Matrix Awakens da nedir?” diyebilirsiniz. Yeni nesil oyun motoru Unreal Engine 5, şimdiye kadar gösterilen imkanlarıyla adeta nefes kesiyor. Yeni motor ile sınırları gerçek anlamda zorlayan ve görsel kaliteyi ciddi şekilde yukarıya taşıyan Epic Games, bunu göstermek adına hazırlanan The Matrix Awakens teknoloji demosu ile çok ses getiriyor.

The Game Awards sonrasında Xbox Series X / S ve PlayStation 5 için kullanılabilir olan demo, 29 GB boyutunda ve ücretsiz olarak elde edilebiliyor. Bu demoda göz alıcı grafikler, temel seviye oyun deneyimi ve yaya ya da uçarak şehir keşfi yer alıyor.

Bir teknoloji demosu olduğundan The Matrix Awakens içerisinde güneşin konumu dahi değiştirebiliyor. Şehirdeki insanları gizleyebildiğiniz ya da sayısını değiştirebileceğiniz 4K 60 fps çalışan demoda, gece gündüz dönüşümü bulunuyor ve araç kullanma da sunuluyor.

The Matrix Awakens ile sunulan deneyimi gösteren video: