reklamı kapat

POPÜLER

Obama - David Ortiz

Obama’lı Samsung selfie’sine Beyaz Saray’dan uyarı geldi

Son dönemin en popüler fotoğraf akımı selfie, bu kez Samsung‘un başını biraz ağrıttı. Beyaz Saray, Red Sox oyuncusu David Ortiz‘in Obama’yı ziyareti esnasında Note 3‘le çektiği selfie fotoğrafı Samsung’un reklam amaçlı kullanmasına karşı olduklarını açıkladı.

Beyaz Saray basın sözcüsü Jay Carney, dün The Wall Stereet Journal’a verdiği demeçte “Kural olarak, Beyaz Saray Başkan’ın popülaritesinin kullanılmasına karşı çıkar” yorumunda bulundu “ve tabii Samsung’un bu fotoğrafı kullanmasına da karşıyız” dedi. Carney, Beyaz Saray’ın konuya ilişkin olarak herhangi bir yasal yaptırım uygulama yoluna gidip gitmeyeceğine ilişkin soruya yanıt vermedi. Samsung ise konuya ilişkin henüz herhangi bir resmi açıklama yapmadı.

Ortiz, Beyaz Saray ziyareti esnasında Obama’ya bir forme hediye etmiş ve sonrasında Galaxy Note 3’üyle bir selfie fotoğraf çektimşti. Kısa süre içinde 40 binden fazla retweet’e ulaşan fotoğrafı Samsung’un Amerika hesabı da başına kısa bir ifade ekleyerek fotoğrafı retweet’lemekten geri durmadı.