reklamı kapat

POPÜLER

soma

Amnesia yaratıcılarının yeni oyunu Soma’nın geçeceği yer belli oldu [Video]

Geçtiğimiz yıl Amnesia yaratıcılarının duyurdukları yeni korku oyunu Soma için pek çok teori üretiliyordu. Bugüne kadar yayınlanan tanıtım videoları göz önüne alındığında Soma, oldukça ürkütücü atmosfere sahip, robotlarla içli dışlı ve hatta insanların robotlaştırıldığı bir bilim kurgu korku oyunuydu. Yeni tanıtım videosunda ise bu oyunun nerede geçeceği belli oldu.

Frictional Games‘in Amnesia ile elde ettiği büyük başarının ardından bir anda patlayan hayran kitlesi, yaratıcıların yeni projesini de merakla bekliyordu. Bilim-kurgu ve korku temalarını birleştirmeye karar veren Frictional Games ise tahmini zor bir mekan belirleyerek ters köşe yaptı. Oyun su altında geçiyor.
soma

Robotlar, elektronik sistem ve su birbirini nasıl tamamlayacak emin olamamakla beraber tanıtım videolarının bizde yarattığı hava ile oyunun büyük umutlar vadettiğini söyleyebiliriz. Atmosferin daraltıcı etkisi, müziklerin yaptığı baskı ve kurgunun çekiciliğiyle Soma, oyuncuları sabırsızlandırmayı başarıyor. PC ve PlayStation 4 için çıkacak oyuna net bir tarih veremeyen firma şimdilik oyunun 2015’te geleceğini söylemekle yetindi.

VİDEO