reklamı kapat

POPÜLER

John Wick 3 öncesi çıkması beklenen keanu reeves replicas

Keanu Reeves’in heyecan verici yeni bilim kurgu filmi [Video]

Herkes John Wick 3 filmine odaklansa da Keanu Reeves yeni bir bilim kurgu filmiyle de boy göstermeye hazırlanıyor. Replicas, ilk posterini yayınladı.

Tüm heyecanımızı John Wick 3 için saklasak da Keanu Reeves, bilim kurgu filmi Replicas ile beyaz perdede yakın zamanda yer almaya hazırlanıyor. Son dönemlerde Altered Carbon’la beraber yeniden gündeme oturan “bilinç aktarma” temasına ayak uyduran filmde Reeves, ölümü yenmeye çalışıyor. Replicas ise karşımıza ilk kez çıkmıyor. Esasen 24 Ağustos’ta vizyondaki yerini alması gereken film geçtiğimiz yıl New York Comic Con’da müjdelenmişti. Fakat daha sonra vizyon tarihi ertelenen filmin henüz net bir tarihi de bulumuyor. İlk posterini yayınlayan Replicas, tarih konusunda bir süre daha çekimser kalacak gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Replicas’ın konusu

Filmde Keanu Reeves, William Foster isimli bir nöroloğu canlandırıyor. Filmin yayınlanan yeni fragmanı ise geçtiğimiz yıl paylaşılana kıyasla daha az bilgi içerdiği için spoiler riskini en aza indirgemişler. William Foster fragmanda insan bilincini tamamen dijital ortama aktararak sentetik bir zihin yaratmaktan bahsediyor. Bu deneyde bir başka bilim insanı olan Ed Whittle (Thomas Middleditch) ile çalışan Foster’ın deneyi başarıyla sonuçlansa da bunun beklenmedik etkileri ortaya çıkıyor. Foster’ın çalışmasının temelinde ise ailesini kaybetmek istememesi yatıyor. Ölümü yenmeye çalışan Foster’ın çabası kısa sürede bir kaos yaratıyor. Passengers ve Transformers’ın yaratıcılarının üstlendiği filmin yönetmen koltuğunda ise Jeffrey Nachmanoff oturuyor.