reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

playstation 4 pro

Ocak ayı hem PlayStation 4 hem de Xbox One için başarılı geçti

Microsoft ve Sony arasında oyun konsolu mücadelesi hız kazanarak devam ediyor. Geride bıraktığımız 2017’nin ilk ayı her iki firma için de oldukça iyi geçmiş gibi görünüyor.

Microsoft’un paylaştığı son verilere göre Xbox One piyasaya sürüldüğü 2013 yılından bu yana Amerika’daki en iyi ocak ayını geçirdi. Bunun yanı sıra satışlarda geçtiğimiz seneye göre de artış elde edildi. Xbox’ın pazarlama bölümüyle ilgilenen Mike Nichols bu başarı için özellikle kullanıcılara teşekkür etti. Onların kendilerine olan inancı sayesinde 2017′ yılına oldukça iyi bir başlangıç yaptıklarını dile getirdi. Üstelik Microsoft’un bu başarıyı Xbox One‘a özel herhangi bir oyun duyurmadan veya piyasaya sürmeden elde etmiş olması özellikle dikkat çekti.

Öte yandan Sony oyun konsolu pazarındaki sağlam ilerleyişini geçtiğimiz ay da sürdürdü. Firmanın açıklamasına göre PlayStation 4 hem geçtiğimiz sene genelinde, hem de ocak ayı özelinde en fazla satılan oyun konsolu olarak öne çıktı. Firmanın PlayStation 4, PlayStation 4 Pro ve PlayStation 4 Slim gibi alternatifleri olduğunu göz önünde bulundurunca bu başarı pek de şaşırtıcı değil. Tüm bunların yanı sıra bir süre önce satışa sunulan farklı renk alternatifleri de yine satışların artmasına olanak sağlıyor.

Ocak hem Xbox One hem de PlayStation 4 cephesi için sevindirici gelişmelerin yaşandığı bir ay oldu ancak Sony ile Microsoft rekabetinde henüz bizleri şaşırtan bir durum da yaşanmadı.